Rekordowo szybka sprzedaż biletów na topowym festiwalu

Udostępnij

Wacken Open Air to jeden z najbardziej znanych festiwali rockowo-metalowych na świecie. Przyszłoroczna edycja przejdzie jednak do historii. Dlaczego? Chodzi o czas, w którym sprzedano karnety na festiwal.

Rekord

Parę dni temu dowiedzieliśmy się, że w czasie przyszłorocznej edycji festiwalu zagrają m.in. Iron Maiden, Megadeth, The Dropkick Murphys, Jinjer oraz Wardruna.

Ruszyła też sprzedaż biletów. I tu robi się najciekawiej, bowiem cała pula biletów została  wyprzedana w ciągu jedynie pięciu godzin! Bilety nie były tanie, bowiem kosztowały 299 euro.

Jakie zespoły zagrają w Polsce w 2023 r.?

Warto zauważyć, że skład Wacken Open Air 2023 sugeruje też, które zespoły mogą zagrać w naszym kraju za kilka miesięcy.

Gwiazdą festiwalu będzie brytyjska grupa Iron Maiden, która – jak widać – planuje wrócić do kontynentalnej Europy podczas przyszłorocznego lata. Zwiększa to szanse na kolejny występ formacji w Polsce.

Zainteresowaniem mogą cieszyć się też koncerty Megadeth, The Dropkick Murphys, Jinjer oraz Wardruny.

Wacken Open Air to jeden z największych na świecie festiwali muzyki metalowej. Organizowany jest co roku od 1990 w Wacken w Szlezwiku-Holsztynie na północy Niemiec. W 2006 roku na występ 77 zespołów przyjechało ponad 62 000 osób. W 2008 roku na występ 76 zespołów przyjechało oficjalnie 65 000 osób, faktycznie festiwal zebrał 75 000 osób.

Mystic Festival

Sprzedaż biletów ogłosił też Mystic Festival, który odbędzie się w Gdańsku.

To propozycja dla tych, którzy już dziś wiedzą, że chcą być z nami w gdańskiej Stoczni od 7 do 10 czerwca 2023. Dziś jeszcze programu zdradzić nie możemy – pierwszych artystów ujawnimy w połowie września – ale wiecie, że nie zawiedziemy waszego zaufania.

Kup dziś bilet Blind Bird w cenie 599 złotych, taniej nie będzie. Albo w ogóle nie będzie, bo ilość miejsc na Warm Up Day (7.06) jest ograniczona.

Karnety 4-dniowe VIP w cenie 899 zł trafią do sprzedaży już w piątek o 10

– ogłosili organizatorzy na Facebooku.

Jak widać, rynek koncertowy odżywa po dwuletniej pandemii COVID-19. Coraz chętniej uczestniczymy w dużych festiwalach rockowych, co widać po sprzedaży biletów na Wacken Open Air.

Jacek Walewski
Jacek Walewski
Redaktor naczelny serwisu PortfelPolaka.pl. Pasjonat gospodarki i przemian, jakie w niej zachodzą. Publicysta oraz promotor walut cyfrowych i technologii blockchain.

Najnowsze

Zobacz również