Rekordowe wyniki finansowe Global Cosmed – akcje wystrzeliły

Udostępnij

Grupa Global Cosmed opublikowała wczoraj rano wyniki finansowe za trzeci kwartał bieżącego roku. Zarówno zysk netto, jak i przychody okazały się wyraźnie wyższe od wartości odnotowanych w analogicznym okresie rok wcześniej. Co więcej, spółka odnotowała najwyższy w swojej historii wynik EBITDA za pierwsze 9 miesięcy roku.

Na reakcję inwestorów nie trzeba było długo czekać. Akcje spółki podrożały wczoraj aż o 14,1%.

Global Cosmed ma za sobą świetny trzeci kwartał zysk

W trzecim kwartale bieżącego roku spółka Global Cosmed odnotowała 8,5 miliona złotych skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej. Dla porównania, w analogicznym kwartale rok wcześniej firma odnotowała 3,15 miliona PLN zysku netto.

Zysk operacyjny spółki Global Cosmed w trzecim kwartale 2023 wyniósł natomiast 10,47 miliona złotych, podczas gdy w trzecim kwartale 2022 roku ukształtował się on na poziomie 3,96 miliona PLN.

Z kolei skonsolidowane przychody ze sprzedaży Global Cosmed w trzecim kwartale tego roku sięgnęły 117,69 miliona złotych. Rok wcześniej ich wartość wyniosła 111,1 miliona PLN.


Plantwear

 

Partnerem portalu Portfel Polaka jest Plantwear S.A., polski producent zegarków i biżuterii, oferujący najwyższej jakości produkty wykonane z naturalnych surowców: drewna i kamieni szlachetnych. Odkryj piękno i unikalność modowych dodatków.

Wybierz biżuterię dla siebie!


Co więcej, w pierwszych trzech kwartałach 2023 roku spółka wypracowała łącznie 15,469 miliona złotych skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej, podczas gdy w analogicznym okresie rok wcześniej odnotowano 2,571 miliona PLN zysku.

Zysk EBITDA spółki Global Cosmed w pierwszych 9 miesiącach 2023 roku sięgnął zaś 30,824 miliona złotych, co jest najwyższą wartością w historii spółki. Dla porównania, w analogicznym okresie 2022 roku wynik EBITDA ukształtował się na poziomie 12,154 miliona PLN.

Przychody spółki ze sprzedaży w pierwszych trzech kwartałach 2023 wyniosły zaś łącznie 329,47 miliona złotych, podczas gdy ich wartość w pierwszych 9 miesiącach 2022 roku ukształtowała się na poziomie 293,26 miliona PLN.

Prezes Global Cosmed o rozwoju Grupy

Prezes Global Cosmed, Magdalena Miele oceniła, że kilkukrotny wzrost zysku netto rok do roku to zasługa konsekwentnie wdrażanej strategii biznesowej i zintegrowanych procesów tworzenia produktu. Zgrany, wysokiej jakości zespół pracowników buduje portfolio od projektowania, poprzez produkcję, marketing i sprzedaż zachowując pełną kontrolę nad bezpieczeństwem, jakością produkcji i produktu.

Prezes Global Cosmed oznajmiła też, że “skala działania i struktura organizacji Grupy Global Cosmed pozwala na zaspokojenie oczekiwań wszystkich klientów. Global Cosmed dostarcza produkty dobrej jakości za rozsądną cenę, co powoduje wzrost zaufania konsumentów i idące za tym wzrosty sprzedaży marek Grupy”.

Akcje mocno w górę

Tak spektakularne wyniki finansowe po prostu nie mogły przejść bez echa wśród inwestorów. I rzeczywiście, na rynku mogliśmy wczoraj dostrzec euforię. Akcje spółki Global Cosmed zyskały w środę aż 14,1%.

Dziś natomiast sytuacja na rynku się ustabilizowała, w tej chwili akcje Global Cosmed tracą 0,3%.

Wykres akcji Global Cosmed

O Global Cosmed

Grupa kapitałowa Global Cosmed zrzesza firmy produkujące i dystrybuujące wyroby kosmetyczne i chemię gospodarczą.

Przedsiębiorstwo koncentruje się na rozwoju swoich strategicznych marek – Bobini, Kret, Apart i Sofin, ze szczególnym uwzględnieniem ekspansji na rynki zagraniczne, gdzie upatrywany jest potencjał skokowego wzrostu przychodów ze sprzedaży. Spółka duże nadzieje wiąże z rozwojem swojej aktywności na rynku niemieckim, a także na terenie Azji,

Równolegle Global Cosmed nadal rozwija swoją aktywność w segmencie private label. Firma dostarcza wyroby do praktycznie wszystkich liczących się na terenie kraju i regionu graczy rynkowych, takich jak sieć Lidl czy Rossmann.

Ponadto, firma realizuje także zamówienia na rzecz najważniejszych sieci handlowych na terenie Niemiec, Austrii i Szwajcarii. Na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie spółka Global Cosmed notowana jest od 2013 roku.

Jakub Bandura
Jakub Bandura
Redaktor portalu PortfelPolaka.pl. Wiedzę z zakresu rynków finansowych i inwestowania zgłębiał na studiach ekonomicznych. Trader rynku OTC i Forex preferujący handel krótkoterminowy. Entuzjasta statystyki oraz analizy technicznej instrumentów finansowych.

Najnowsze

Zobacz również