Red Carpet Media Group idzie na NewConnect i uruchamia platformę VOD Red Go

Udostępnij

VODNadawca filmowo-popkulturowych kanałów telewizyjnych Red Carpet TV i Red Top TV uruchamia platformę VOD Red Go. Spółka chce też możliwie jak najszybciej zadebiutować na NewConnect, może jeszcze na początku II kwartału br. W tym celu w dniu 11 marca 2022 roku spółka złożyła wniosek na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie o dopuszczenie do obrotu w ASO wszystkich akcji Serii A oraz Serii B.

Serwis Red Go poza ofertą szeroko pojętej klasyki filmowej specjalizować się będzie w oferowaniu „filmu dla konesera” oraz pokazach premierowych najważniejszych tytułów filmowych i serialowych. Platforma Red Go ma wystartować w najbliższym czasie i ma być dostępna w modelu OTT.

– Strategia spółki zakładająca równoległy rozwój bezpłatnej telewizji filmowo-serialowo-popkulturowej dostępnej zarówno w modelu broadcastowym, jak również streamingowym na platformie własnej oraz innych krajowych platformach IPTV, uzupełniony budowaniem i rozwijaniem własnej platformy VOD, wpisuje się w światowy trend konsumpcji treści telewizyjno-filmowych, który w ostatnim czasie zdominował przestrzeń mediów telewizyjnych. Potwierdzeniem tej strategii jest przyspieszony rozwój i budowa zasięgu globalnych platform streamingowych takich jak Netflix, Disney+, HBO Max, Sky Showcase oraz pozostałych – tłumaczy Laura Nowakowska, Prezes Zarządu Red Carpet Media Group.

Spółka poinformowała, że wykonując uchwały walnego zgromadzenia akcjonariuszy z dnia 10 grudnia 2021 roku, w dniu 11 marca 2022 roku złożyła wniosek na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie o dopuszczenie do obrotu w ASO wszystkich akcji Serii A oraz Serii B. Proces wprowadzania akcji do obrotu na NewConnect był poprzedzony publiczną emisją akcji serii „B” skierowaną do ograniczonej liczby inwestorów z wyłączeniem prawa poboru dla dotychczasowych akcjonariuszy. W wyniku przeprowadzonej emisji zostało objęte 50 tys. akcji serii B (10,7 proc. w podwyższonym kapitale) i spółka pozyskała 4,5 mln zł z przeznaczeniem na realizację celów rozwojowych. Autoryzowanym doradcą w tym procesie jest firma Blue Oak Advisory.

Do rady nadzorczej spółki dołączył ostatnio dr Ludwik Sobolewski, który aktualnie zasiada w wielu radach nadzorczych podmiotów z obszaru nowych technologii, a w przeszłości pełnił funkcję prezesa giełdy w Warszawie oraz Bukareszcie.

Najnowsze

Zobacz również