Realizujemy marzenia – jak sfinansować podróż dookoła świata?

podróż dookoła świata

Wiele osób marzy o podróżowaniu w najdalsze zakątki świata, jednak z różnych powodów nie każdy może sobie na nie pozwolić. Czasem ogranicza nas praca, a czasem finanse. Jednak nie warto rezygnować z marzeń, ponieważ ich realizacja może dać nam sporą satysfakcję i naprawdę masę szczęścia. Jak zrealizować podróżnicze cele? Skąd wziąć na nie pieniądze i czas?

podróż dookoła świata

Jak sfinansować podróż dookoła świata?

Realizacja celów i marzeń czasem wydaje nam się poza zasięgiem. Niektórym brakuje odwagi, jedni nie mają czasu, kiedy inni nie mają wystarczających środków. Przede wszystkim jest kilka sposobów na spełnienie swoich największych pragnień. Aspekt finansowy zwykle jest najtrudniejszy do przeskoczenia i to on powstrzymuje najwięcej osób. Jednak istnieje parę możliwości i sposobów na zrealizowanie najróżniejszych marzeń, nawet jeśli nie dysponujemy wielką fortuną.

Podróż dookoła świata to spore przedsięwzięcie, które wbrew pozorom możemy zorganizować naprawdę budżetowo. Jednak musimy mieć dobry plan, który nam w tym pomoże. Warto poszukać hoteli, których cena jest stosunkowo niska. Możemy rozważyć podróżowanie niekonwencjonalnymi środkami transportu i korzystanie z autostopów. Jednak trzeba tutaj pamiętać o zachowaniu szczególnej ostrożności. Poza hotelami w grę wchodzi również wynajęcie kampera lub nocleg we własnym namiocie na polach namiotowych. Aktualnie wiele kempingów spełnia wymagania naprawdę wymagających klientów.

Finansowanie podróży dookoła świata to nie prosta sprawa. Przede wszystkim możemy postawić na stopniowe odkładanie pieniędzy na realizację naszego podróżniczego marzenia. Dodatkowo warto o tym poinformować bliskich, którzy w ramach prezentów z najróżniejszych okazji mogą stopniowo dokładać się do wyprawy. Co jednak zrobić, żeby w czasie podróż nadal pracować i zarabiać pieniądze? Rozwiązaniem może być praca zdalna.

Praca zdalna a podróżowanie

Idealnym rozwiązaniem jest wyjazd w daleką podróż, podczas której możemy normalnie pracować. Właśnie w takiej sytuacji dobrym rozwiązaniem będzie praca w trybie zdalnym. Jednak żeby w pełni cieszyć się wyjazdem, powinniśmy pomyśleć o zawodzie, który zapewnia nam pewną swobodę. Ciężko będzie połączyć codziennie 8 godzin pracy przed laptopem ze zwiedzaniem ciekawych atrakcji. Dlatego lepiej postawić na realizację zleceń lub współpracę z elastycznym grafikiem.

podróż dookoła świataCo zrobić, jeżeli nie chcemy rezygnować z aktualnej pracy? Jeżeli wchodzi w grę przejście na pracę zdalną, możemy spróbować dogadać się z przełożonym. Aktualnie naprawdę sporo czynności możemy zrobić, w ogóle nie wychodząc z domu lub podróżując. Przykładowo w pociągu spokojnie napiszemy krótki tekst reklamowy, a nawet artykuł na bloga. Dla wielu przełożonych nie ma znaczenia, skąd pracujemy, a jedynie istotne są dla nich efekty.

Czymś, co może być problemem w czasie podróży, jest brak Internetu. W takiej sytuacji, jeśli mamy pracę zdalną z elastycznym grafikiem lub wykonujemy zlecenia, nie będziemy w stanie nic zrobić. Dlatego warto wcześniej o tym pomyśleć i w razie czego poinformować pracodawcę.

A może tak podróżować w ramach pracy?

Sposobem na zrealizowanie marzenia o podróży dookoła świata jest praca w branży turystycznej. Możliwości jest naprawdę sporo. Między innymi możemy pisać teksty na blogu podróżniczym i utrzymywać się z tego lub zatrudnić się, jako tester hoteli. Inną opcją jest praca w biurze podróży lub jako animator, który wyjeżdża w najróżniejsze miejsca wraz z turystami.

podróż dookoła świataCiekawym rozwiązaniem może być zatrudnienie się w liniach lotniczych. Pracując, jako stewardessa lub steward w ramach pracy będziemy podróżować w najróżniejsze miejsca. Wiadomo, że ten zawód wiąże się z pewnymi wyrzeczeniami, ale na pewno uda nam się odwiedzić sporo krajów. Z czasem będziemy mogli powiedzieć, że zwiedziliśmy cały świat w ramach pracy.

Alternatywą dla pracy w branży turystycznej jest szukanie tymczasowego zatrudnienia w miejscu, w którym aktualnie się zatrzymaliśmy. Tutaj dobrym sposobem będą prace sezonowe, w ramach których oferowany jest nocleg i wyżywienie. Nie tylko będziemy mieli czas na zwiedzanie, ale także zarobimy na kolejną wyprawę. Dodatkowo można poznać lepiej daną kulturę. A co jeżeli chcemy skupić się tylko na podróżowaniu? Czy przerwa w pracy utrudni nam powrót na rynek?

Przerwa w pracy na czas podróży — czy to dobry pomysł?

Czynnikiem, który wiele osób powstrzymuje przed podróżą dookoła świata, jest przerwa w życiorysie. Obawa przed znalezieniem dobrej pracy jest normalna, zwłaszcza jeżeli na aktualnym stanowisku mamy dobre warunki i świetne wynagrodzenie. Dlatego decyzję o podróży należy dobrze przemyśleć i zaplanować. Zdecydowanie przerwa w pracy nie powinna nas powstrzymywać. Zawsze możemy w mniejszym lub większym stopniu być nadal aktywni zawodowo. Przykładowo możemy wykonywać płatne zlecenia z naszej branży co jakiś czas.

W dłuższej perspektywie możemy żałować, że poświęciliśmy nasze marzenia na rzecz pracy. Warto dobrze zastanowić się, jaki mamy cel i co możemy zrobić, żeby go zrealizować. Następnie należy się zastanowić, czy chcielibyśmy pracować w czasie podróży i jaki rodzaj pracy wchodzi w grę. Całkowita rezygnacja z pracy jest możliwa jedynie w sytuacji, w której mamy odpowiednie zabezpieczenie finansowe, które umożliwi nam utrzymanie się w czasie całego wyjazdu i przez pewien czas po powrocie.

Czy podróż kamperem to dobry pomysł?

Coraz więcej osób decyduje się na wyjazd własnym domem na kółkach. Podróżowanie kamperem ma pewne wady i zalety. Przede wszystkim możemy mieć przy sobie całkiem spory bagaż, a nawet swoje własne biuro, które ułatwia pracę zdalną. Dodatkowo nie musimy płacić za nocleg. Jednak trzeba pamiętać, że kamperem możemy nie dotrzeć we wszystkie miejsca.

podróż dookoła świataWyprawa własnym domem na kółkach będzie dobrym rozwiązaniem dla rodzin z dziećmi. Przede wszystkim mamy większość najpotrzebniejszych rzeczy przy sobie. Młodzi ludzie mogą spokojnie uczyć się w kamperze, dzięki czemu nie mają zaległości. Warto jednak pomyśleć o nauczaniu zdalnym.

Podróż dookoła świat — czy to jest możliwe?

Dla części osób dalekie wyjazdy pozostają w strefie marzeń, kiedy inni robią wszystko, żeby je zrealizować. Jedni obawiają się aż tak dalekich i skomplikowanych podróży, kiedy inni nie mają wystarczająco środków. Wbrew pozorom w czasie wyjazdu nie musimy rezygnować z pracy. Możemy przejść na pracę w trybie zdalnym lub poszukać zatrudnienia w miejscu, w którym aktualnie przebywamy. Dobrym rozwiązaniem będą prace sezonowe, w ramach których dostajemy nocleg i wyżywienie. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą się w niektórych miejscach zatrzymać na dłużej.

Finansowanie podróży dookoła świata to nie prosta sprawa. Dlatego jeszcze przed wyjazdem należy dobrze wszystko przemyśleć i zaplanować. Istnieje naprawdę sporo sposobów na zaoszczędzenie na noclegach, a nawet transporcie. Dodatkowo możemy poprosić bliskich, żeby w ramach prezentów z najróżniejszych okazji dorzucili się do realizacji naszego podróżniczego marzenia. Rezygnacja z pracy na rzecz podróży nie zawsze jest konieczna. W niektórych sytuacjach możemy przejść na pracę zdalną lub zatrudnić się w branży turystycznej.

ai
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments