Rainbow Tours miało 0,66 mln zł zysku netto, 2,39 mln zł zysku EBIT w III kw. 2020 r.

246

Rainbow Tours odnotowało 0,66 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w III kw. 2020 r. wobec 44,1 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Zysk operacyjny wyniósł 2,39 mln zł wobec 54,16 mln zł zysku rok wcześniej.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 137,14 mln zł w III kw. 2020 r. wobec 816,34 mln zł rok wcześniej.

W I-III kw. 2020 r. spółka miała 14,26 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w porównaniu z 48,56 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach ze sprzedaży w wysokości 418,36 mln zł w porównaniu z 1478,42 mln zł rok wcześniej.

„Wystąpienie tzw. 'drugiej fali zachorowań' na COVID-19 (która ma miejsce od początku października 2020 roku) i związanych z tą sytuacją czynników i obostrzeń mających pośrednio lub bezpośrednio wpływ na wykonywanie przez grupę kapitałową podstawowej działalności, […] w efekcie może mieć wpływ na możliwość świadczenia przez grupę usług turystycznych w pełnym zakresie i tym samym wpływ na pogorszenie nastrojów konsumenckich w odniesieniu do planowania i realizacji wyjazdów wakacyjnych. Jednocześnie trudno jest przewidzieć obecnie nawet krótko- i średnioterminowy wpływ obecnej sytuacji na warunki makroekonomiczne, rynki finansowe, czasokres trwania zmiany zwyczajów konsumentów w obszarze korzystania z usług turystycznych oraz ich siłę nabywczą, a w konsekwencji także i na działalność spółki, jednak oczekiwany wpływ tej sytuacji może być znaczący. Zarząd spółki ocenia, iż wystąpienie pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 będzie miało i ma wpływ na obniżenie wartości przychodów spółki w całym roku obrotowym 2020. W zależności od możliwości wystąpienia różnych scenariuszy rozwoju i czasokresu trwania przedmiotowej sytuacji kryzysowej na rynkach turystycznych na świecie, przedmiotowa sytuacja kryzysowa może mieć wpływ na sytuację gospodarcza i finansową spółki również w roku 2021” – czytamy w raporcie.

W ujęciu jednostkowym strata netto w I-III kw. 2020 r. wyniosła 8,27 mln zł wobec 44 mln zł zysku rok wcześniej.

Rainbow Tours to operator turystyczny zajmujący się sprzedażą własnych imprez turystycznych, pośrednictwem w sprzedaży imprez turystycznych innych touroperatorów, biletów lotniczych, autokarowych, promowych. Spółka zadebiutowała na GPW w 2007 r.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments