Radosławem Sikorskim zajmie się… ABW?

Udostępnij

Poseł Solidarnej Polski Jacek Ozdoba skierował do Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego (ABW) wniosek o „zweryfikowanie całości działalności Radosława Sikorskiego”.

ABW zajmie się Sikorskim?

– Składam wniosek do ABW o zweryfikowanie całości działalności Radosława Sikorskiego, człowieka, który jest nazywany rosyjską dezinformacją, który był zwolennikiem wejścia Rosji do NATO, który podczas trudnych sytuacji na Ukrainie mówił, że jeżeli Ukraińcy nie podejmą decyzji przychylnej wobec tej drugiej strony, to „wszyscy zginiecie”. Człowieka, który doskonale wie, na czym polegają relacje międzynarodowe, należy dlatego zweryfikować jego działalność od A do Z – powiedział na konferencji prasowej poseł Solidarnej Polski Jacek Ozdoba.

Jak dodał, chodzi mu aktywność Sikorskiego w mediach społecznościowych. Ta była ostatnio wykorzystywana przez rosyjską propagandę. – Człowiek, który odpowiada za wieloletni reset z Rosją. Dzisiaj w momentach kryzysowych wpisuje się w narrację Federacji Rosyjskiej. Kilka dni temu był bohaterem propagandowego programu, w którym strona rosyjska de facto broniła Radosława Sikorskiego. Kilka dni temu zaatakował prezydenta Andrzeja Dudę w kontekście prośby, którą realizował czy działań zmierzających do zmniejszenia eskalacji napięcia, czy właściwie zablokowania finansowania, przekazywania broni ze strony irańskiej – mówił poseł. – Radosław Sikorski regularnie wpisuje się w groźną dla Polski narrację. Stąd ten mój wniosek do ABW, żeby zweryfikować również jego oświadczenia majątkowe pod kątem dodatkowych źródeł, które pobierał, o tym mówili europosłowie Zjednoczonej Prawicy – dodał.

Kontrowersyjne posty Sikorskiego

Przypomniał, że Sikorski skrytykował na Twitterze prezydenta Andrzeja Dudę, który w ubiegłym tygodniu rozmawiał przez telefon z prezydentem Iranu Ebrahimem Raisim. Rozmowa ta dotyczyła kwestii dwustronnych oraz bieżącej sytuacji międzynarodowej. Za „wysiłki na rzecz ułatwienia komunikacji z Iranem w celu powstrzymania dostaw irańskiej broni do Rosji” polskiemu prezydentowi podziękował nawet ambasador Ukrainy w Polsce, Wasyl Zwarycz.

Wiele emocji wywołał też niedawny post Sikorskiego, w którym dziękował on Amerykanom za uszkodzenie Nord Stream 2. Strona amerykańska nie przyznaje się do ataku na gazociąg, zaś rosyjska wykorzystała tweet byłego polskiego szefa dyplomacji w swoich działaniach propagandowych.

Jacek Walewski
Jacek Walewski
Redaktor naczelny serwisu PortfelPolaka.pl. Pasjonat gospodarki i przemian, jakie w niej zachodzą. Publicysta oraz promotor walut cyfrowych i technologii blockchain.

Najnowsze

Zobacz również