Prywatny fundusz inwestycyjny ujawnił się w akcjonariacie Image Power

Image Power

AMM Management zainwestował w akcje Image Power i przekroczył próg 5 proc. głosów na WZ. To już trzecia ujawniona pozycja funduszu w giełdowym gamedevie.

W wyniku najnowszej transakcji fundusz AMM Management sp. z o.o. zwiększył zaangażowanie i przekroczył próg 5 proc. w akcjonariacie Image Power. Obecnie fundusz posiada 78 tys. akcji i jest szóstym największym inwestorem w spółce. W sytuacji ostrożniejszego obecnie podejścia giełdy do sektora gamingowego, inwestycja taka w opinii Image Power świadczy o dostrzeżeniu potencjału tytułów produkowanych i wydawanych przez Spółkę.

Sentyment do całej branży gamedev przechodzi właśnie poważną próbę. Tym bardziej cieszy nas fakt pojawienia się kolejnego znaczącego inwestora, który zauważył potencjał naszych produkcji. Mocne fundamenty i stabilny akcjonariat pozwalają nam realizować założone plany produkcyjne, a w obliczu coraz bardziej wymagającego rynku jest to dobry prognostyk na najbliższą przyszłość – mówi Marcin Zaleński, Prezes Zarządu Image Power S.A.

AMM Management posiada doświadczenie z branżą gamingową, a Image Power to trzecia jego taka inwestycja. Wcześniej fundusz ujawnił się w akcjonariacie Pyramid Games i Madmind Studio, należących do grupy PlayWay.

Dotychczas Image Power wydało 5 gier. Trzy najnowsze produkcje – Creature Lab, Cruise Ship Manager i Offroad Mechanic Simulator – ukazały się w bieżącym roku. Najnowsza gra studia (Offroad Mechanic Simulator) zebrała w momencie premiery 84 proc. pozytywnych ocen na platformie Steam. Obecnie Image Power pracuje nad trzema kolejnymi tytułami, w tym w nad Haunted House Renovator, łączącą modny temat renowacji domów z klimatem produkcji typu Ghostbusters czy Wednesday, oraz ogłoszonym niedawno Offroad Survival, będącym nietypowym misz-maszem gry o naprawie i prowadzeniu samochodów terenowych z gatunkiem survival.

Zależy nam przede wszystkim na ciągłym zwiększaniu skali naszych produkcji. Chcemy robić dobre, oparte na ciekawych pomysłach i coraz większe gry, co udowadniają nasze zapowiedziane produkcje. Przykładem może być tu Haunted House Renovator, którego demo zaprezentujemy wkrótce, a premierę planujemy na 2024 rok. Ideę już polubili gracze, co pokazują wishlisty, a gra wykorzystuje najnowsze technologie (Unreal Engine 5) i będzie mocno rozbudowana w stosunku do naszych poprzednich produkcji – dodał Marcin Zaleński.

O spółce

Image Power powstało obok pierwszej szkoły concept artu w Polsce w 2012 roku. W 2021 roku Spółka zadebiutowała jako producent i wydawca gier na rynku Newconnect Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Image Power opublikowało jak dotychczas pięć dobrze przyjętych tytułów, z których każdy cieszył się entuzjastyczną społecznością dzięki unikalnym pomysłom na rozgrywkę.

Image Power jest skupione na ciągłym podnoszeniu poziomu swoich produkcji, używając najnowszych technologii takich jak UE5 do realizacji nadchodzących projektów. Strategią Spółki w nadchodzących latach jest dążenie do większego rozbudowania gier i zwiększenia budżetów. Image Power pracuje zarówno z wewnętrznymi, jak i zewnętrznymi zespołami, produkując gry na PC i konsole.

ai
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments