Producent gier People Can Fly szykuje się do wejścia na giełdę

Udostępnij

People Can FlyPeople Can Fly – jeden z czołowych polskich producentów gier – szykuje się do wejścia na giełdę, wynika z informacji ISBtech.

Spółka ma doradców przy procesie IPO i dostosowuje swoje struktury do wymagań giełdowych, wskazują źródła ISBtech.

People Can Fly to istniejące od 2002 roku niezależne, polskie studio deweloperskie, zajmujące się produkcją gier kategorii AAA na komputery PC oraz konsole.

W latach 2007-2015 spółka była własnością amerykańskiego producenta i wydawcy gier – firmy Epic Games i w okresie 2013-2015 funkcjonowało jako Epic Games Poland. W sierpniu roku 2015 firma została wykupiona m.in. przez menedżerów i powróciła do dawnej nazwy. Siedziba People Can Fly mieści się w Warszawie i zatrudnia ok. 60 osób.

Prezesem studia od roku 2012 jest Sebastian Wojciechowski, który w mediach wskazywał, że nie wyklucza scenariusza giełdowego – mógłby on być źródłem finansowania kolejnych projektów. Obecnie kluczową produkcją spółki jest tytuł „Outriders”. Spółka wskazuje, że to dla niej „przełomowy projekt, od którego dużo zależy”. Prezes PCF zaznacza, że firma jest tylko deweloperem gier, czyli zarabia na samym tworzeniu gier, a po ich wydaniu przez wydawcę ma także udział w zyskach.

Sebastian Gawłowski

ISBnews
ISBnews
Agencja informacyjna ISBnews od lat dostarcza najistotniejszych informacji o życiu gospodarczym zarówno dla inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych. Szeroki przekój depesz ISBnews pozwala każdemu znaleźć interesujący go temat.

Najnowsze

Zobacz również