Prezydent powołał Przemysława Czarnka na ministra edukacji i nauki

232

Prezydent Andrzej Duda powołał Przemysława Czarnka na urząd ministra edukacji i nauki w nowym gabinecie premiera Mateusza Morawieckiego, poinformowała Kancelaria Prezydenta RP.

W nowym rządzie działy edukacji i szkolnictwa wyższego skupiono w jednym resorcie.

„To nowe rozwiązanie, które jest wprowadzane, niesie ze sobą wielką szansę systemową, a mianowicie koordynacji pomiędzy tymi dwiema częściami procesu edukacyjnego, […] tą częścią, która dzieje się w szkołach czy to podstawowych czy średnich, a tym ostatnim etapem edukacji, który odbywa się w szkołach wyższych” – powiedział prezydent po wręczeniu nominacji.

Do zaprzysiężenia nowego rządu doszło 6 października, ale wówczas poseł PiS Przemysław Czarnek, wskazany na stanowisko ministra edukacji i nauki, przebywał w izolacji ze względu na pozytywny wynik testu na koronawirusa. Kancelaria Prezydenta informowała wówczas, że zaprzysiężenie nowego ministra nastąpi w „najbliższym możliwym terminie”.

Jednocześnie prezydent odwołał Wojciecha Murdzka z urzędu ministra nauki i szkolnictwa wyższego oraz Dariusza Piontkowskiego z urzędu ministra edukacji narodowej.

W dzisiejszej uroczystości uczestniczył także premier Mateusz Morawiecki oraz szefowa Kancelarii Prezydenta RP Grażyna Ignaczak-Bandych.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments