Prezydent Polski ofiarą prankserów

Udostępnij

Prezydent Andrzej Duda stał się ofiarą rosyjskich pranksterów. Problem w tym, że stało się to w dniu, gdy ukraińska rakieta uderzyła w Przewodów.

Pranksterzy vs. Polska

Po eksplozji rakiety w Przewodowie, w czasie trwających łączeń z głowami państw i szefów rządów doszło do połączenia z osobą podającą się za Prezydenta Francji Emmanuela Macrona

– czytamy na profilu Kancelarii Prezydenta na Twitterze.

Wiemy, że za wszystkim stoją Wowan i Leksus (Władimir Kuzniecow i Aleksiej Stolarow). To rosyjscy pranksterzy. Obali podali się za Emmanuela Macrona.

 Witaj Emmanuelu, dziękuję. Dziękuję za telefon. Jak zapewne wiesz, sytuacja jest bardzo trudna. Dziś po południu w pobliżu granicy z Ukrainą doszło do eksplozji, na naszym terytorium i to była rakieta. Bez wątpienia była to rakieta. Kto ją wystrzelił, nie wiemy. Start był gdzieś na wschodzie – mówił do “prezydenta Francji” Duda. – I [była] to prawdopodobnie rosyjska rakieta, produkcji rosyjskiej. To była bardzo duża eksplozja. Lej po eksplozji ma 20-25 metrów długości i pięć metrów głębokości. To naprawdę wielki lej – dodał.

Potem kontynuował.

– Wierz mi, jestem bardzo ostrożny. Nie winię Rosjan, to jest wojna. Myślę, że obie strony będą się wzajemnie obwiniać za tę wojnę. Myślisz, że chcę wojny z Rosją? Nie, nie chcę tego. Nie chcę wojny z Rosją i jestem niezwykle ostrożny, proszę mi wierzyć, niezwykle ostrożny – mówił.

Przyznał też, że wie, że Joe Biden nie oskarża o wszystko Rosji, ale innego zdania jest prezydent Ukrainy.

Wołodymyr obwinia Rosję. Mówi, że są całkowicie pewni, że to był rosyjski pocisk, wystrzelony przez Rosję i nie jest możliwe, aby to był ukraiński pocisk. Tak mi powiedział – wyjaśnił rozmówcom Duda.

–  Myślę, że nie potrzebujemy eskalacji. Eskalacji między NATO a Rosją. Nie potrzebujemy tego – tłumaczył mu zaś prankster.

Potem Duda przyznał, że rozmawiał już na temat całej sytuacji z szefem NATO Jensem Stoltenbergiem. Chodziło o uruchomienie art. 4 NATO.

Całość można posłuchać poniżej:

Jacek Walewski
Jacek Walewski
Redaktor naczelny serwisu PortfelPolaka.pl. Pasjonat gospodarki i przemian, jakie w niej zachodzą. Publicysta oraz promotor walut cyfrowych i technologii blockchain.

Najnowsze

Zobacz również