Uczestnicy PPK w PKO TFI zgromadzili ponad 1 mld zł na rachunkach

Udostępnij

ppkUczestnicy pracowniczych planów kapitałowych (PPK) prowadzonych przez PKO Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych (PKO TFI) zgromadzili na swoich rachunkach ponad 1 mld zł, podała spółka. Suma środków zgromadzonych w ramach tego programu emerytalnego w PKO TFI podwoiła się w ciągu 6 miesięcy.

„Obecnie mamy blisko pół miliona uczestników programu, na których rachunki wpłynęły co najmniej pierwsze składki. Liczba takich rachunków w PKO TFI systematycznie wzrasta. Tylko w ciągu miesiąca odnotowaliśmy przyrost o ponad 25 tys. Ten proces potwierdza nasze wcześniejsze prognozy – Program PPK stopniowo zdobywa coraz większą rzeszę zwolenników i wzbudza coraz większe zaufanie. Przykład pracowników aktywnie w nim uczestniczących wpływa pozytywnie na inne osoby wahające się czy uczestniczyć w PPK” – powiedział prezes PKO TFI Piotr Żochowski, cytowany w komunikacie.

Jak wskazano, PKO TFI obecnie ma blisko 35-proc. udział w rynku aktywów PPK.

„Doświadczenie w zakresie wcześniejszego wdrażania i prowadzania bliźniaczych do PPK – pracowniczych planów emerytalnych (PKO TFI prowadzi blisko 81,5 tys. tych rachunków) miało m.in. wpływ na to, że PKO TFI zdobyło zaufanie zarówno dużych i średnich firm w sektorze prywatnym, jak i ważnych instytucji sektora finansów publicznych. Wyprzedzając ustawowe terminy przystąpienia do programu, umowy na prowadzenie PPK podpisały już z PKO TFI: Zakład Ubezpieczeń Społecznych i Państwowa Inspekcja Pracy Główny Inspektorat Pracy” – czytamy w komunikacie.

W styczniu ruszył ostatni etap wdrażania PPK, który obejmuje podmioty sektora publicznego oraz małe i mikro firmy. Terminy zawarcia umów dla jednostek sektora publicznego są następujące: do 26 marca 2021 r. umowa o zarządzanie PPK oraz do 10 kwietnia 2021 r. umowa o prowadzenie PPK, dla pozostałych firm terminy zawarcia tych umów to odpowiednio: do 23 kwietnia 2021 r. oraz do 10 maja 2021 r.

PKO TFI istnieje od 1997 roku. Należy do grupy kapitałowej PKO Banku Polskiego. Zarządza środkami powierzonymi przez ponad 1 mln inwestorów indywidualnych i korporacyjnych.

ISBnews
ISBnews
Agencja informacyjna ISBnews od lat dostarcza najistotniejszych informacji o życiu gospodarczym zarówno dla inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych. Szeroki przekój depesz ISBnews pozwala każdemu znaleźć interesujący go temat.

Najnowsze

Zobacz również