Pożyczki P2P – Mintos osiągnął 3 mld euro zainwestowanych środków

70

Mintos osiągnął kwotę 3 mld euro środków zainwestowanych za jej pośrednictwem, podała spółka. Próg ten został osiągnięty w ciągu czterech miesięcy od chwili, gdy spółka ogłosiła przekroczenie 2 mld euro w inwestycjach na platformie, podkreślono.

„Łącznie na Mintos obecnych jest 60 firm z sektora pozabankowego z całego świata, w tym 11 z Polski, które oferują takie produkty jak m.in. pożyczki osobiste, pożyczki hipoteczne, pożyczki rolne, leasing czy faktoring. Liczba wszystkich inwestorów zarejestrowanych na Mintos również dynamicznie rośnie i przekroczyła już 173 tys. Od początku działalności Mintos, inwestorzy zarobili na rynku blisko 56 mln euro w postaci zysków z inwestycji w pożyczki udzielane klientom biznesowym i indywidualnym. Średnioroczna stopa zwrotu z inwestycji na Mintos wynosi obecnie 12%” – czytamy w komunikacie.

Polska jest jednym z perspektywicznych krajów dla Mintos, a liczba polskich inwestorów systematycznie rośnie. Obecnie blisko 11 tys. osób z Polski korzysta z platformy. Polscy inwestorzy zainwestowali do tej pory w sumie ponad 120 mln euro, podano także.

„Osiągnięcie kwoty 3 mld euro środków zainwestowanych na naszym rynku w ciągu zaledwie czterech miesięcy od przekroczenia 2 mld euro stanowi kolejne potwierdzenie tego, że zmierzamy we właściwym kierunku, udostępniając indywidualnym inwestorom nową klasę aktywów. Zmieniamy tym samym myślenie o tym, jak środki pieniężne przepływają od tych, którzy chcą oszczędzać i inwestować, do tych, którzy chcą je pożyczać. Błyskawicznie staliśmy się docelowym rynkiem, dla osób, które chcą inwestować w pożyczki wyłącznie ze względu na sam wolumen udostępnianych na Mintos pożyczek i oferowane przez nas możliwości dywersyfikacji inwestycji. Możliwości na rynku są olbrzymie i dlatego też nadal będziemy rozwijali i inwestowali w nasz produkt oraz zespół, tym samym mocno koncentrując się na rozwoju firmy” – powiedział współzałożyciel i dyrektor zarządzający Mintos Martins Sulte, cytowany w komunikacie.

Mintos oferuje trzy różne sposoby inwestowania w pożyczki – tzw. ręczne inwestowanie, narzędzie Auto Invest oraz najnowszy produkt oferowany pod nazwą Invest&Access. Z ręcznych inwestycji, które pozwalają każdemu inwestorowi dowolnie wybierać pożyczki, korzysta wielu doświadczonych inwestorów. Narzędzie Auto Invest automatycznie inwestuje środki pieniężne zgodnie z wybraną przez inwestora strategią, tym samym pozwala zaoszczędzić czas poświęcany na inwestowanie. Inwestorzy mogą tworzyć własne strategie lub korzystać z jednego z wielu modeli dostępnych na rynku Mintos. Około 80% spośród wszystkich inwestorów korzysta z narzędzia Auto Invest. Invest&Access, najnowszy produkt Mintos, jest najłatwiejszym sposobem, aby rozpocząć inwestowanie na platformie. W ciągu kilku miesięcy od jego udostępnienia, ponad połowa nowych inwestorów wybrała właśnie to narzędzie. Inwestorzy sami określają kwotę, jaką chcą zainwestować i otrzymują w pełni zdywersyfikowany portfel. Natomiast w przypadku, gdy potrzebują dostępu do swojego kapitału, mogą w każdym momencie, dokonać wypłaty środków, pod warunkiem, że na rynku istnieje popyt na sprzedawane przez nich pożyczki, wskazano również.

Mintos wciąż dynamicznie rozwija się i rozbudowuje zespół. Od początku tego roku spółka podwoiła liczbę swoich pracowników i obecnie w biurach w Rydze, Berlinie, Wilnie i Warszawie zatrudnia 140 osób. Do końca bieżącego roku firma planuje zatrudnić 200 pracowników.

15 kwietnia br. Mintos informował, że do września 2019 r. kwota zainwestowanych poprzez platformę środków przekroczy 3 mld euro.

Mintos został założony w 2014 r. na Łotwie, a działalność rozpoczął w 2015 r. Obecnie spółka posiada ponad 128 000 zarejestrowanych inwestorów z ponad 70 krajów z całego świata. Mintos posiada trzy biura na świecie: w Rydze (Łotwa), w Warszawie (Polska) oraz w Mexico City (Meksyk). Zatrudnia obecnie 60 osób.

Warszawa, 19.08.2019 (ISBnews)

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments