Poznaj muzea w Europie, które można zwiedzić za darmo

552
Francja

Jedni uwielbiają podróżować do ciepłych krajów i wylegiwać się na plaży, kiedy inni chętnie odwiedzają muzea. Znajdą się też osoby, które łączą jedno z drugim. Niestety zwiedzanie bywa kosztowne, ale nie w tych kilku europejskich miastach, w których możemy odwiedzić muzea zupełnie za darmo.

Miasto miłości — Paryż

Luwr w Paryżu
Luwr w Paryżu

Paryż to miasto, które przyciąga turystów z całego świata swoją wyjątkową kulturą i architekturą. Nazywane jest miastem miłości, a zakochani z całego świata przyjeżdżają do stolicy Francji i cieszą się romantyczną atmosferą. Poza tym Paryż to także stolica sztuki. Znajduje się tutaj mnóstwo galerii sztuki i muzeów, które mają w swoich zbiorach dzieła stworzone przez wybitnych artystów. Stolica Francji zachwyca turystów z całego świata.

Jeśli chodzi o muzea, Paryż ma naprawdę wiele do zaoferowania. Ponadto zwiedzanie części zabytków jest darmowe dla osób przed ukończeniem 26. roku życia lub w konkretnie dni miesiąca. Przede wszystkim młodzi ludzie mogą zwiedzić Luwr, czyli jedno z najbardziej znanych muzeów na świecie. Natomiast po ukończeniu 26. roku życia Luwr stoi otworem zupełnie za darmo w każdą pierwszą niedzielę miesiąca oraz 14 lipca, czyli w Narodowe Święto Francji. Luwr to największe muzeum sztuki na świecie. Posiada bogatą kolekcję dzieł sztuki, w tym słynną Mona Lizę Leonarda da Vinci. Oprócz tego w Luwrze można zobaczyć wiele innych arcydzieł sztuki, takich jak Wenus z Milo, Egipską Galerię, czy też Galerię Apollo.

Kolejną znakomitą atrakcją Paryża jest Muzeum d’Orsay. Podobnie, jak w przypadku Luwru jest dostępne za darmo dla wszystkich osób, które nie ukończyły 26. roku życia oraz w każdą pierwszą niedzielę miesiąca przez cały rok. D’Orsay mieści się w dawnej stacji kolejowej i posiada jedną z najlepszych kolekcji sztuki XIX wieku na świecie. W muzeum można zobaczyć prace takich artystów jak Vincent van Gogh, Claude Monet, Edvard Munch, Auguste Rodin i wiele innych.

FrancjaOsoby przed ukończeniem 26. roku życia mogą zobaczyć za darmo także słynny Łuk triumfalny. Ten znany zabytek znajduje się na skrzyżowaniu Champs-Élysées i Place Charles de Gaulle. Jest to monument poświęcony pamięci żołnierzy francuskich, którzy walczyli i zginęli w czasie rewolucji i wojen napoleońskich. Na łuku znajdują się płaskorzeźby przedstawiające kluczowe wydarzenia z historii Francji.

Paryż to piękne miasto o niezwykłej historii i ogromnych zbiorach dzieł sztuki. Część muzeów można zwiedzić za darmo przed ukończeniem 26. roku życia lub w każdą pierwszą niedzielę miesiąca. A co ciekawego może zaoferować nam Londyn? W stolicy Wielkiej Brytanii także możemy odwiedzić część muzeów za darmo.

Stolica korony brytyjskiej — Londyn

Wielka BrytaniaLondyn to stolica korony brytyjskiej, która zachwyca fantastycznymi zabytkami, wyjątkową architekturą i cudownym klimatem. Londyn ma bogatą historię i cudowną kulturę. Miasto ma wiele atrakcji turystycznych. Stolica Wielkiej Brytanii kojarzy się z Big Benem, dwupiętrowymi autobusami i charakterystycznymi czerwonymi budkami telefonicznymi.

Podobnie jak Paryż, Londyn oferuje zwiedzanie wielu fantastycznych muzeów zupełnie za darmo. Między innymi warto wybrać się do Muzeum Brytyjskiego. Większość wystaw stałych możemy zobaczyć zupełnie za darmo. Jest to jedno z największych muzeów na świecie, posiada ponad osiem milionów eksponatów, które pochodzą z różnych krajów i epok. W muzeum można zobaczyć wiele słynnych dzieł sztuki, takich jak egipskie mumie, rzeźby z Partenonu, czy kamienie z rysunkami hieroglificznymi.

Innym imponującym muzeum z bogatą kolekcją jest Muzeum Historii Naturalnej. Muzeum to posiada jedną z największych kolekcji skamieniałości, dinozaurów, minerałów i innych przedmiotów związanych z przyrodą na świecie. W muzeum można zobaczyć gigantyczny szkielet dinozaura, diament Hope, czy też Galerię Człowieka, która prezentuje różnorodność człowieka na całym świecie.

Muzeum Historii Naturalnej w Londynie
Muzeum Historii Naturalnej w Londynie

Poza tym będąc w Londynie, warto wybrać się do Galerii Narodowej, która również jest zupełnie darmowa. Galeria Narodowa posiada jedną z największych kolekcji malarstwa europejskiego na świecie. W muzeum można zobaczyć prace słynnych artystów. Znajdziemy w nim prace Leonarda da Vinci, Vincenta van Gogh, Michelangelego, Rembrandta, czy też Jana van Eycka.

Londyn warto odwiedzić dla jego niezwykłego klimatu, pięknej architektury i wyjątkowych muzeów. Innym miastem z bogatą ofertą i historią są Ateny. Co takiego możemy zobaczyć zupełnie za darmo w stolicy Grecji?

Miasto greckich bogów — Ateny

Ateny to jedno z najstarszych miast na świecie, pełne historii i kultury. Stolica Grecji ma wyjątkowy klimat między innymi dzięki ogromnej ilość fantastycznych zabytków starożytnego świata, można także skorzystać z możliwości zwiedzania darmowych muzeów, które prezentują bogactwo kulturowe Grecji.

Osoby przed ukończeniem 18. roku życia i studentom z Unii Europejskiej przysługuje darmowym wstęp na Akropol i do Muzeum Akropolu. Poza tym darmowe wejście jest możliwe dla wszystkich w każdą pierwszą niedzielę miesiąca w okresie jesienno-zimowym. Akropol to jedna z najważniejszych atrakcji turystycznych w Atenach.

Akropol w Atenach
Akropol w Atenach

Na Akropolu znajdują się słynne zabytki, takie jak Partenon, Erechtejon, czy Propyleje. Muzeum Akropolu prezentuje zbiory archeologiczne związane z historią Akropolu i jego zabytkami, w tym rzeźby, fragmenty architektoniczne i dekoracje rzeźbiarskie.

Innym darmowym muzeum w Atenach jest Muzeum Zillera-Loverdosa. W jego zbiorach możemy oglądać dzieła sztuki nowoczesnej. W Zillera-Loverdosa znajdują się prace znanych artystów greckich i zagranicznych, takich jak Pablo Picasso, Henri Matisse, czy Joan Miró.

Kolejnym ciekawym miejscem do odwiedzenia w Atenach zupełnie za darmo jest Muzeum Kolejnictwa w Pireusie poświęcone historii kolei w Grecji. W muzeum znajdują się unikalne kolekcje lokomotyw, wagonów i innych elementów związanych z transportem kolejowym, które odzwierciedlają rozwój i zmiany w przemyśle kolejowym w Grecji.

Zwiedzaj Europę za darmo

Europejskie miasta mają naprawdę sporo do zaoferowania turystom z całego świata, a niektóre fantastyczne muzea możemy odwiedzić zupełnie za darmo. Znany z wyjątkowej atmosfery Paryż stoi otworem dla osób przed ukończeniem 26. roku życia, a wiele muzeów zwiedzać za darmo mogą wszyscy w każdą pierwszą niedzielę miesiąca. Warto zwiedzić Luwr, Muzeum d’Orsay, czy Łuk Triumfalny.

Poza Paryżem ciekawą ofertę ma także Londyn. W stolicy Wielkiej Brytanii możemy odwiedzić za darmo Muzeum Brytyjskie, Galerię Narodową i Muzeum Historii Naturalnej. Natomiast w Atenach, które słyną ze starożytnych zabytków, osoby do 18. roku życia i studenci mogą odwiedzić Akropol. Poza tym za darmo zwiedzimy Muzeum Zillera-Loverdosa oraz Muzeum Kolejnictwa w Pireusie.

ai
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments