Powstaje konsola do gier, która będzie kopała BTC

Gry online

Od wydobywania kryptowalut po wspieranie rynku gier. Firma Zilliqa pracuje nad konsolą do gier, która może kopać bitcoiny.

Konsola do miningu

Zilliqa pracuje nad konsolą, która będzie oferować możliwość kopania kryptowalut, podczas gdy gracze będą bawić się swoimi ulubionymi grami Web3.

Zilliqa, protokół blockchain warstwy 1, ogłosił wprowadzenie na rynek swojej nowej konsoli do gier wideo skoncentrowanej na sieci Web3, konkurującej z Nintendo, Microsoft i Sony – ale z pewnym akcentem, który czyni ją wyjątkową.

Zgodnie z oświadczeniem Zilliqa opublikowanym przez VentureBeat, nowa konsola jest przeznaczona dla graczy i entuzjastów kryptowalut, ponieważ będzie miała własne centrum gier, portfel Web3 i narzędzia do wydobywania kryptowalut. W przyszłym miesiącu Zilliqa rozpocznie testowanie centrum gier.

Na razie Zilliqa powstrzymało się od ujawnienia specyfikacji sprzętowej konsoli, ale sądząc po różnorodności portów pokazanych na zdjęciach (m.in. gniazdo słuchawkowe, Ethernet, USB-C, USB 3.0, HDMI), oczekuje się, że będzie to mocny sprzęt, który może konkurować z tuzami rynku.

Valentin Cobelea, szef działu technologii gier w Zilliqa, powiedział, że firma spotkała się z bardzo dobrym odzewem społeczności, gdy ogłosiła swoją pierwszą grę na Gamescom. Zespół oczekuje, że przyciągnie uwagę użytkowników nie tylko ze względu na możliwości gier ich urządzenia, ale także ze względu na zachęty finansowe. „Konsola sprzętowa i centrum gier Zilliqa pozwolą (…) zarabiać pieniądze podczas grania w fajne gry”, dodał.

Kiedy premiera?

Cobelea dodał ponadto, że konsola i centrum gier zostaną uruchomione na początku 2023 roku, gdy firma rozszerzy swój katalog. Zilliqa ma nadzieję, że stanie się „odpowiednikiem Steam dla gier Web3”. „Dzięki wsparciu dużej społeczności Zilliqa i łatwej w użyciu infrastrukturze, nie mamy wątpliwości, że możemy stać się odpowiednikiem Steam dla gier Web3”, dodał.

Według niedawnego raportu Zilliqa na temat gier Web3, aktywność w grach opartych na blockchainie wzrosła o ponad 2000% w 2021 r. Jednak to wciąż zbyt mało, aby tego typu gry zdołały konkurować na równi z tymi z Web 2.

ai
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments