Posłanka Lewicy chce karmić ludzi robakami?

Udostępnij

Posłanka Lewicy Anna Maria Żukowska została w mediach zapytana, czy popiera jedzenie robaków przez społeczeństwo. Odpowiedź była zaskakująca.

Jedzcie robaki!

Żukowska pojawiła się w programie Bogdana Rymanowskiego w Radio ZET. Najpierw odpowiedziała na pytanie, co powiodło się PiS. Wskazała m.in. na kwestie alimentacyjne.

– To kwestia dotycząca natychmiastowej izolacji sprawców przemocy domowej. Myślę, że 500 plus także jest rzeczną, która się PiS-owi udała. Oczywiście nie w założeniu demograficznym, bo taki był pierwotny cel tego programu, ale on nie zwiększył dzietności, natomiast wyciągnął rzeczywiście dużo dzieci z biedy – wymieniała.

Potem pojawił się pytanie od widza. To dotyczyło nowej unijnej dyrektywy umożliwiającej dodawanie mąki z robaków do produktów spożywczych, bez informacji dla klienta.

Czy popiera pani jedzenie robaków przez społeczeństwo? – pytał widz ustami dziennikarza.

Odpowiedź posłanki była zaskakująca.

W sumie to popieram dlatego, że to jest cenne źródło białka, a tego białko na pewno łatwiej pozyskać z takich małych zwierzątek, jeżeli chodzi o ochronę klimatu, niż np. jeżeli mówimy o wołowinie – tłumaczyła, a potem dopytywana przez Rymanowskiego, czy sama jadła robaki, odpowiedziała, że tak. Robaki były ponoć „chrupiące”.

PiS zabrał Lewicy elektorat

Warto zauważyć, że Lewica ma od wielu lat problem. PiS de facto zabrało jej socjalny elektorat, który domaga się programów typu 500 plus.

Parta próbuje jednak odwojować tych wyborców. W sobotę w Warszawie obradowało prezydium i zarząd krajowy Nowej Lewicy. Przyjęło kilka uchwał i wybrało Włodzimierza Czarzastego na szefa sztabu wyborczego.

Sam Czarzasty zapowiedział, że Lewica odbije przez najbliższe miesiące socjalny elektorat, który od lat głosuje na PiS.

– Zarząd PiS i polityka PiS jest nam daleka, nigdy nie będziemy jej popierali, ale elektorat PiS, elektorat socjalny, który zauważył w programie PiS takie elementy, które powinny być wprowadzane, bo pomagają ludziom, jest dla nas ważny. Z otwartymi rękoma i otwartym sercem będziemy walczyli o tych ludzi – zapowiedział Czarzasty.

Jak na razie partia ma słabe notowania – poniżej 10 proc.

Jacek Walewski
Jacek Walewski
Redaktor naczelny serwisu PortfelPolaka.pl. Pasjonat gospodarki i przemian, jakie w niej zachodzą. Publicysta oraz promotor walut cyfrowych i technologii blockchain.

Najnowsze

Zobacz również