Poradnik konwersji BTC/ETH dla początkujących

1365

BTC ETHZaskoczeni wzrostem bitcoinów na początku 2021r., wielu nowych uczestników weszło na rynek kryptowalut. Trzymając monety w portfelu, prawdopodobnie wymienisz je z chęcią zysku. Tak robią handlowcy. Ale to nie jest takie proste. Aby odnieść sukces, należy nauczyć się analizy technicznej i dogłębnie poznać rynek kryptowalut. To może zająć wiele lat nauki. Jeśli jesteś początkującym, który posiada BTC, chce handlować, ten samouczek dotyczący wykonywania konwersji będzie przydatny.

Przy kupnie ETH najpierw trzeba wybrać konwerter. Jest opcja kupienia monet za pieniądze fiducjarne. Załóżmy, że masz dolary lub euro, juany lub funty, więc możesz użyć terminalu, aby kupić ETH lub inną popularną kryptowalutę.

Następną opcją jest kupowanie kryptowalut na scentralizowanych konwerterach. W takim przypadku będziesz musiał założyć konto osobiste i przejść procedurę weryfikacji. Zwykle oznacza to dostarczenie użytkownikom dokumentów i zdjęć z paszportami na adres e-mail platformy. Po zakończeniu weryfikacji możesz rozpocząć handel. Aczkolwiek zazwyczaj zajmuje to kilka dni. Większość dużych handlowców ma konta na scentralizowanych konwerterach, ta opcja nie jest konieczna. Jeśli chcesz po prostu przenieść BTC na ETH, zdecentralizowana platforma wystarczy.

Zdecentralizowane platformy

Jeśli nie jesteś gotowy, aby dostarczyć mnóstwo dokumentów, aby przejść weryfikację KYC (poznaj swojego klienta), przejdź na zdecentralizowaną giełdę kryptowalut. Zwykle nie wymagają rejestracji i pomagają w dokonywaniu natychmiastowych wymian w ramach szerokiej listy dostępnych monet. Nie wymagają wymiany kryptowalut na walutę fiducjarną, ale zapewniają łatwą konwersję kryptowalut do kryptowalut. Godex.io jest jedną z takich zdecentralizowanych usług, które stały się ostatnio dość popularne. Twórcy tej platformy mieli na celu stworzenie wygodnej usługi, z którą poradzi sobie nawet początkujący. Głównym narzędziem prezentowanym na stronie jest kalkulator.

Poradnik konwersji BTC na ETH

  1. Przejdź do Godex.io i znajdź kalkulator na stronie głównej;
  2. Kalkulator ma dwa pola, w których możesz wybrać monetę do sprzedaży (BTC) i do odbioru (ETH);
  3. Podaj liczbę monet, które chcesz sprzedać, biorąc pod uwagę prowizje.
  4. Algorytm platformy wyszuka aktualną cenę BTC do ETH we wszystkich popularnych zasobach i znajdzie najbardziej opłacalną transakcję. Jeśli pasuje ci, idź dalej. Jeśli podana stawka nie spełnia Twoich oczekiwań, poczekaj chwilę. Usługa zaoferuje Ci inną opcję w czasie rzeczywistym. Jeśli jest ok, przejdź dale.
  5. Podaj adres portfela. Zwróć szczególną uwagę na ten krok, ponieważ jeden błąd w adresie doprowadzi do całkowitej porażki i stracisz środki. Więc sprawdź dane dwa razy.
  6. Zapłać za wniosek i poczekaj chwilę. Zazwyczaj zakończenie konwersji zajmuje pomiędzy 5 a 30 minut.

Teraz, gdy wiesz, jak konwertować monety, przekonasz się, że jest to dość łatwe. Korzystając ze zdecentralizowanych konwerterów, nie podajesz swoich danych osobowych ani nie przechowujesz swoich monet na ich serwerach. Fundusze po prostu przechodzą od użytkownika do użytkownika. Platforma Godex jest chroniona przed różnymi atakami DDoS, więc możesz być pewien bezpieczeństwa swoich środków. Możesz tworzyć dowolne pary monet i sprawdzać ich kursy w czasie rzeczywistym. Informacje odnawiają się bezpośrednio na ekranie. Istnieją również wykresy pokazujące powiązane ze sobą zmiany kursu monet. Możesz ustawić ramy czasowe, aby obserwować zmiany w określonym okresie. To bardzo pomoże ci w budowaniu strategii handlowej. Wymieniaj się natychmiast, z zyskiem i poszerzaj swoją wiedzę na temat wykresów kryptowalut z Godex.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments