Poniedziałkowe kursy walut – ile dziś płacą kantory?

263

Choć agresja Rosji wymierzona w Ukrainę w najmniejszym stopniu nie ustaje, to sytuacja na rynku walutowym obecnie się nieco ustabilizowała – dziś już nie mamy bowiem do czynienia z tak ekstremalną zmiennością jak jeszcze w pierwszej połowie marca. Jak prezentują się obecnie notowania euro, dolara amerykańskiego, funta szterlinga i franka szwajcarskiego? Przekonamy się poniżej.

Kursy walut w poniedziałkowe południe

Euro po 4.72 PLN

Kurs euro oscyluje obecnie w granicach 4.72 PLN. Warto zaznaczyć, że od połowy marca cena europejskiej waluty porusza się w przedziale od 4.65 do 4.77 PLN. Dzisiejsza sesja upływa jednak pod znakiem osłabiania się złotego – jeszcze w piątek wieczorem za euro trzeba było zapłacić 4.68 PLN.

Wykres EUR/PLN

Dolar po 4.30 PLN

Kurs dolara amerykańskiego wynosi w tym momencie niemal 4.30 PLN. W tym przypadku także od połowy marca mamy do czynienia z niższą zmiennością niż przez wcześniejsze trzy tygodnie – cena dolara porusza się w przedziale od 4.20 do 4.33 PLN. Dzisiejsza sesja również upływa jednak pod znakiem osłabiania się złotego – jeszcze w piątek wieczorem za dolara trzeba było zapłacić 4.26 PLN.

Wykres USD/PLN

Funt po 5.65 PLN

Kurs funta szterlinga w tej chwili oscyluje w granicach 5.65 PLN. Co istotne, już od 10 marca cena brytyjskiej waluty porusza się w przedziale od 5.54 do 5.72 PLN. Dzisiejsza sesja i tutaj upływa jednak pod znakiem osłabiania się złotego – jeszcze w piątek wieczorem za funta trzeba było zapłacić niecałe 5.62 PLN.

Wykres GBP/PLN

Frank po 4.60 PLN

Kurs franka szwajcarskiego kilkanaście minut po godzinie 12 wynosi 4.60 PLN. Tutaj również od 14 marca mamy do czynienia z niższą zmiennością niż przez wcześniejsze trzy tygodnie – cena szwajcarskiej waluty porusza się w przedziale od 4.49 do 4.67 PLN. Dziś co prawda polski złoty traci, ale tylko nieznacznie – w piątek wieczorem za franka trzeba było zapłacić 4.58 PLN.

Wykres CHF/PLN

Jakie wydarzenia mogą wpłynąć na kursy walut w tym tygodniu?

W najbliższych niezmiennie w centrum uwagi pozostaje wojna w Ukrainie i przebieg potencjalnych rozmów pokojowych. Nie zabraknie jednak również innych tematów do analizy. W Polsce w piątek zostaną opublikowane dane o inflacji w marcu. W pełni realne wydaje się osiągnięcie 10-procentowej dynamiki cen konsumenckich. Z kolei nastroje w przemyśle w naszym kraju po inwazji na Ukrainę odzwierciedli z kolei indeks PMI.

Dla złotego ważniejsze powinny być jednak informacje ze sceny politycznej i wyczekiwany koniec konfliktu rządu z Unią Europejską blokujący uruchomienie Krajowego Planu Odbudowy.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments