Pomelo: Branża cateringów dietetycznych sięgnie 1 mld zł w tym roku

327

FoodBranża cateringów dietetycznych rozwija się bardzo dynamicznie, a rynek obecnie wyceniany jest na 1 mld zł wobec 0,9 mld zł w ub.r., podało Pomelo.

Spółka podaje za Dietly, że wartość rynku cateringu dietetycznego w Polsce rośnie w ostatnich latach z 600 mln zł w 2018 do 900 mln zł w 2019 i szacunkowo do 1 mld zł w bieżącym roku.

„Rynek w Polsce jest jednym z najsilniejszych w Europie. Kluczowi gracze rośli w tempie 100% r/r. Konkurencyjność jest wysoka, a rynek bardzo rozdrobniony. Klient ma coraz większą wiedzę i coraz wyższe wymagania. Wiele firm próbuje otwierać catering jako dodatkowe źródło dochodu. Szybko jednak z tego rezygnują. To biznes, któremu trzeba poświęcić się w 100%. Wpływa na to skomplikowana logistyka, obsługa klienta oraz specyfika: mamy do czynienia ze świeżo przygotowanym jedzeniem, o krótkim terminie spożycia. Eksperci zastanawiają się w jakim czasie i czy w ogóle nastąpi konsolidacja tego rynku” – powiedział założyciel cateringu Pomelo Bartłomiej Foszer, cytowany w komunikacie.

Poza Warszawą, Pomelo dociera już do ponad 200 miast na terenie całej Polski. W ciągu najbliższego roku planowane jest rozszerzenie dotarcia o kolejne 50 lokalizacji, dodał Foszer.

„Najsłabsi gracze odpadają, najsilniejsi umacniają swoją pozycję, dostosowując ofertę do potrzeb konsumentów i wyznaczając tym same nowe trendy na rynku zdrowego żywienia. Wraz z rosnącą popularnością diet firma Pomelo – jeden z prekursorów cateringów dietetycznych w Polsce zdecydowała się na rebranding oraz zapowiada kolejne zmiany i inwestycje” – czytamy dalej w komunikacie.

Przychody firmy w roku 2019 wzrosły o ok. 60% r/r i wynosiły 3,5 mln zł. W I połowie 2020 roku był dwa razy większe niż w 2019, pomimo spadków spowodowanych przez COVID-19, poinformował też założyciel Pomelo.

Wskazał ponadto, że w całej Polsce jest już 650 firm zajmujących się cateringiem dietetycznym, z tego około 300 znajduje się na terenie Warszawy i okolic. Tylko w tym roku o 35% wzrosła liczba Polaków korzystających z diet pudełkowych. Wedle szacowanego rozwoju branży, catering dietetyczny swój szczyt popularności osiągnie ok. 2025 roku.

Pomelo to firma działająca w branży cateringu dietetycznego w ponad 200 miastach w Polsce.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments