Polskie Ring Girls — ile zarabiają dziewczyny przy obsłudze gali?

ring girls

Ring Girls pierwszy raz pojawiły się na ringach bokserskich. Ich zadaniem jest przyciągnięcie uwagi męskiego grona odbiorców pomiędzy rundami, a także zapewnienie dodatkowej rozrywki. Obecnie Ring Girls pojawiają się w najróżniejszych wydarzeniach sportowych związanych ze sportami walki. Jak wygląda praca Ring Girls? Ile modelki wychodzące na ring zarabiają i jak zostać jedną z nich?

Kim są Ring Girls?

Ring Girls, czyli po polsku „dziewczyny z ringu”, to kobiety, które występują na ringu w czasie przerwy pomiędzy różnymi walkami. Niosą tabliczkę, która informuje widzów o kolejne rundzie. Jednak od początku. Dlaczego w sportach walki pojawiły się piękne kobiety?

Krwawe pojedynki na arenie oglądano już w starożytności. W tamtym czasie rzymscy gladiatorzy walczyli na śmierć lub życie. Pojedynki w dzisiejszych czasach wyglądają inaczej, jednak nadal towarzyszy im wiele emocji. Odbiorcami tego typu treści są przeważnie mężczyźni i to do nich skierowane jest większość tego typu wydarzeń sportowych. Piękne kobiety pierwszy raz wystąpiły na ringu bokserskim i tak zaczęła się ich przygoda. Głównym zadaniem Ring Girls było zwiększenie zainteresowania męskich widzów, a także dodanie do brutalnych potyczek nieco więcej rozrywki.

Aktualnie „dziewczyny z ringu” możemy obserwować w najróżniejszych sportach walki. Wychodzą na ringi bokserskie, ale spotkamy się z nimi także w klatce. Jest jeden warunek — Ring Girls muszą być piękne. Czasem modelki wprowadzają zawodników do walki w oktagonie. Często biorą udział w takich wydarzeniach jak:

  • ring girlsGala Mieszanych Sztuk Walki (MMA)
  • Gala Konferencji Sztuk Walki (KSW)
  • Gala bokserska.

Kariera Ring Girls wygląda nieco inaczej za granicą niż w Polsce. Bywa, że zostanie taką modelką, gwarantuje ogromną sławę. Tak jest między innymi w przypadku „dziewczyn z ringu” w Stanach Zjednoczonych. Fani walk często kojarzą modelki, które zapowiadają kolejne rundy i z chęcią śledzą je w social mediach.

Jak wygląda praca Ring Girls?

„Dziewczyny z ringu” są obecne podczas całej gali KSW, MMA, czy w czasie gali bokserskich. Muszą pięknie wyglądać, a przez większość wydarzenia są ubrane w dość skąpy strój. Do ich zadań należy między innymi:

  • odprowadzanie zawodników do ringu lub klatki
  • zapowiedź kolejnej rundy
  • asystowanie w czasie wręczania nagród.

Ring Girls są obecne przez cały czas trwania gali. Często możemy je zobaczyć zaraz obok ringu, biorą też udział w najróżniejszych atrakcjach, które są związane z walką. Ich praca zwykle trwa od 6 godzin do około 8 godzin. Ale jak właściwie wyglądają zarobki? Okazuje się, że „dziewczyny z ringu” czasem mogą zarobić więcej niż sami zawodnicy.

Ile zarabia Ring Girls?

Sporo w ostatnim czasie mówi się o tym, ile Ring Girls zarabiają w Stanach Zjednoczonych. Czasem modelki występujące podczas walk stają się niezwykle popularne, a ich zarobki wynoszą od około 30 tys. dolarów do nawet 75 tys. dolarów rocznie. To oznacza, że „dziewczyny z ringu” lepiej zarabiają niż początkujący zawodnicy walczący w klatce, czy na ringu. Gdyby nie zawodnicy, Ring Girls nie miałyby pracy, ale i tak wypłata modelek, jest większa. A jak to wygląda w Polsce?

ring girlsW zależności od gali i ilości sponsorów „dziewczyny z ringu” mogą zarabiać różnie. Zwykle za obsługę jednego wydarzenia sportowego w Polsce mogą liczyć na zarobek od 600 zł do 800 zł. Przy większych galach wypłata może być wyższa.

Ważną kwestią jest to, że Ring Girls mogą liczyć na zwrot kosztów dojazdu do miasta, w którym odbywa się dane wydarzenie sportowe. Ponadto organizatorzy zapewniają dziewczynom noclegi oraz wyżywienie. Dla niektórych kobiet to praca marzeń. Jednak co właściwie trzeba zrobić, żeby zostać „dziewczyną z ringu”? Kryteriów jest sporo, a najważniejszy jest wygląd.

Kto może zostać Ring Girls?

Ring Girls zwykle zatrudniane są przez agencje, które mają konkretne wymagania. Przede wszystkim dziewczyny muszą być piękne. Warunkiem jest wzrost między 168 cm, a 172 cm. Dużym zainteresowaniem cieszą się panie z długimi nogami. Ponadto „dziewczyny z ringu” muszą mieć długie włosy. Niektóre agencje mają także konkretne wymaganie w kwestii wielkości biustu. Ring Girls powinny mieć rozmiar minimum C. Jednak czy wygląd to wszystko?

ring girls„Dziewczyny z ringu” muszą bez problemu poruszać się na szpilkach. Ważna jest pewność siebie, ponieważ przez całą galę modelki chodzą w skąpych strojach. Do tego Ring Girls powinny mieć dużą odporność na stres. W czasie gali sporo się dzieje. A co trzeba zrobić, żeby agencja nas zauważyła? Najlepiej wysłać zdjęcia do wybranej agencji. Wcześniej warto zorientować się, jakie wymagania ma dana agencja.

Ring Girls stały się bardzo ważną częścią wydarzeń sportowych związanych ze sztukami walki

Walki od starożytności przyciągały masę widzów. W tamtym czasie gladiatorzy walczyli na śmierć i życie. Od tego czasu sporo się zmieniło, mamy różne sztuki walki i różne wydarzenia sportowe. Ring Girls zadebiutowały w boksie w Stanach Zjednoczonych. Ich zadaniem było urozmaicenie przerwy pomiędzy rundami oraz przyciągnięcie jeszcze większej liczby odbiorców, którym głównie są mężczyźni.

Dzisiaj „dziewczyny z ringu” możemy obserwować na galach MMA, KSW, czy galach bokserskich, od których wszystko się zaczęło. Kiedy modelki przede wszystkim zapowiadały kolejną rundę. Aktualnie dziewczyny towarzyszą zawodnikom w drodze do klatki lub do ringu, zapowiadają kolejną rundę, a także wręczają nagrody.

Praca Ring Girls zwykle trwa od 6 do 8 godzin. Natomiast zarobki są naprawdę wysokie. W Polsce modelki za jedną galę otrzymują od 600 zł do 800 zł. Jednak przy większych wydarzeniach, zarobki mogą być wyższe. W Stanach Zjednoczonych „dziewczyny z ringu” zarabiają znacznie lepiej, czasem nawet ich zarobki są wyższe niż zarobki początkujących zawodników.

Kobiety, które chciałyby zostać Ring Girls, muszą spełnić pewne wymagania. Przede wszystkim muszą mieć między 168 cm a 172 cm wzrostu. Powinny mieć długie włosy i piękne nogi, być szczupłe i wysportowane. „Dziewczyny z ringu” muszą świetnie chodzić na szpilkach i być pewne siebie. Zwykle zatrudniane są przez agencje, które czasem mają konkretne wymagania co do wielkości biustu.

ai
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments