Polski gaming – co nas czeka w końcówce roku?

523

Polska branża gamingowa na rynku akcji wróciła do łask. Indeks WIG-Gry konsekwentnie każdego tygodnia pnie się w górę, kontynuując zapoczątkowane w czerwcu odbicie.

Czy zwyżka ta związana jest z planami wydawniczymi rodzimych producentów gier? Jakie tytuły od polskich spółek gamingowych notowanych na głównym parkiecie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie lub rynku NewConnect będą miały swoją premierę w końcówce tego roku? Przekonamy się poniżej. Zacznijmy od największego podmiotu z tego sektora w naszym kraju, czyli CD Projekt:

Co szykuje CD Projekt? Wiedźmin

Na krajowym rynku gier ostatnio najwięcej emocji wzbudził CD Projekt, który zaktualizował swoją strategię, zapowiadając aż siedem dużych, nowych produkcji – w tym aż 5 z flagowego uniwersum studia – Wiedźmina, remaster pierwszej części przygód Geralta z Rivii oraz coś zupełnie nowego, co aktualnie nosi enigmatyczną nazwę Projektu Hadar.

Na duże nowe gry trzeba będzie poczekać stosunkowo długo, ale jeszcze w tym roku – konkretnie 14 grudnia, na rynek ma trafić trzecia część Wiedźmina w wersji na konsole nowej generacji. Osoby, które posiadają już ten tytuł na „starej” platformie, będą mogły skorzystać z opcji bezpłatnej aktualizacji.

Klabater i “Moonshine Inc,”

O spółce

Klabater to polski wydawca i producent gier wideo, notowany na NewConnect. Spółka ma na swoim koncie wydanie gier “We. The Revolution”, “Heliborne” i “Crossroads Inn” oraz wielu innych na komputery PC oraz konsole. Zespół developerski w tej chwili pracuje nad tytułem „Moonshine Inc.”, który będzie miał premierę na PC już 1 grudnia.

O grze

„Moonshine Inc.” to strategiczna gra z gatunku tycoon z rozbudowaną warstwą ekonomiczną oraz zaawansowanymi funkcjami craftingowymi. Gracze poznają od podstaw proces destylacji wysokoprocentowych alkoholi, zbudują własną destylarnię i nauczą się unikać czujnego oka władzy jednocześnie prowadząc szeroko zakrojoną operację sprzedaży nielegalnego alkoholu.

Docelowo w grze znajdzie się ponad 50 różnych składników i blisko 100 receptur do odkrycia i produkcji, z wykorzystaniem ponad 30 zróżnicowanych maszyn i urządzeń bimbrowniczych.

Road Studio i “Alaskan Truck Simulator” Cię

O spółce

Road Studio S.A. to warszawskie studio gamingowe założone w połowie 2020 roku, wywodzące się z grupy kapitałowej Movie Games. Spółka realizuje produkcję nisko- i średniobudżetowych gier symulacyjnych o tematyce podróży, z wątkami eksploracji wirtualnego świata. Road Studio w styczniu zadebiutowało na rynku NewConnect.

O grze

„Alaskan Truck Simulator” jest symulatorem wyróżnia się na tle konkurencji możliwością opuszczenia pojazdu i prowadzenia życia w otwartym świecie cyfrowej Alaski. Gra korzysta z licencji kanału telewizyjnego Discovery.

Demo „Alaskan Truck Simulator” opublikowane w czerwcu w ramach Future Games Show i Steam Next Fest ustanowiło rekord pobrań w grupie Movie Games – w zaledwie 24 godziny od premiery zostało ono pobrane ponad 20 tysięcy razy. Ponadto, prawie połowa ankietowanych oceniła demo gry na 8 punktów lub wyżej w dziesięciostopniowej skali.

Gra ukaże się 7 grudnia – najpierw na PC, a następnie na konsolach Xbox i PlayStation.

Poprzedni artykułOszukani frankowicze! Jak do tego doszło? Prawdziwa historia kredytów frankowych
Następny artykułPiS nadal wygrałoby wybory, ale nie dałoby rady rządzić – podaje United Surveys
Redaktor portalu PortfelPolaka.pl. Wiedzę z zakresu rynków finansowych i inwestowania zgłębiał na studiach ekonomicznych. Trader rynku OTC i Forex preferujący handel krótkoterminowy. Entuzjasta statystyki oraz analizy technicznej instrumentów finansowych.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments