Polska otwiera centra handlowe i hotele

315

W czasie dzisiejszej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Łukasz Szumowski ogłosili datę i szczegóły dot. 2. etapu odmrażania gospodarki.

Otwarte hotele i centra handlowe

Jesteśmy przekonani, że przejęliśmy pewną kontrolę nad koronawirusem, ale musimy działać ostrożnie – rozpoczął dzisiejszą konferencję premier Mateusz Morawiecki.

Wiemy już, że po weekendzie majowym w Polsce otwarte mają zostać np. hotele i centra handlowe.

– Od 4 maja otwieramy hotele i miejsca noclegowe – informował premier. – Od 6 maja chcemy dopuścić do otwarcia żłobków i przedszkoli – dodał.

Warunkiem funkcjonowania centrów handlowych ma być jednak zachowanie norm sanitarnych m.in. odstępów między klientami.

Obroniliśmy 2 mln miejsc pracy

Kolejny etap redukowania obostrzeń to dobre wiadomości dla gospodarki (…) Ale od nas wszystkich zależy, jak szybko poradzimy sobie z pandemią – mówił premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej.

Dodał, że dzięki działaniom rządu udało się obronić ponoć 2 mln miejsc pracy.

Pokonujemy koronawirusa

– Więcej osób zdrowieje niż ulega zakażeniu. Cieszymy się i chcemy, żeby w tym kierunku to przebiegało – dodał Szumowski.

Obaj politycy apelowali jednak przy okazji do Polaków o rozwagę w czasie „majówki”. Dodano, że uruchamianie kolejnych etapów odmrażania gospodarki będzie uzależnione od tego, jak wszyscy będziemy zachowywać się w najbliższym czasie.

Kiedy 3. etap?

Ponoć rząd rozważa teraz uruchamianie kolejnych etapów co dwa tygodnie. Oznaczałoby to, że za ponad 2 tygodnie będziemy mogli skorzystać już z usług stacjonarnych restauracji i zakładów fryzjerskich.

W etapie IV mają zostać otwarte kluby fitness i siłownie, a także kina i teatry.

Politycy podkreślają jednak, że wszystkie powyższe etapy oraz plany są bardzo plastyczne, bowiem wszystko to może ulec jeszcze zmianie, jeśli liczby dot. zachorowań na koronawirusa dramatycznie się zmienią.

Nadal nie wiemy też, co dalej z naszymi granicami. Te pozostają zamknięte do odwołania. Sugeruje się już też, że Polacy powinni nastawić się na spędzenie wakacji na terenie naszego kraju. Oznaczałoby to, że grancie pozostaną zamknięte jeszcze przed dłuższy czas.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments