Polska okrzyknięta najgorszym krajem UE! „Uciekajcie stąd”

1058

Mimo, że wybory prezydenckie a wraz z nimi i kampania już za nami, to wypowiedzi głównych kandydatów (a właściwie jednego) w dalszym ciągu odbijają się szerokim echem na całym świecie. Mowa tu oczywiście o wypowiedziach prezydenta Andrzeja Dudy, który stwierdził, że LGBT to ideologia a nie ludzie. Polityka prowadzona przez urzędującego prezydenta sprawiła, że Polskę określono „najgorszym krajem w Unii Europejskiej pod kątem praw ludzi homoseksualnych”.

Polska najgorszym krajem UE

Stacja BBC opublikowała specjalny materiał o sytuacji społeczności LGBT w Polsce. Materiał ten nie powstał jednak tylko i wyłącznie z powodu niedawnych wypowiedzi Andrzeja Dudy. Ben Hunte, jeden z dziennikarzy BBC przybył bowiem do Polski jeszcze przed wybuchem pandemii koronawirusa. Chciał sprawdzić, z jakiego typu wyzwaniami i problemami muszą zmagać się w naszym kraju osoby homoseksualne.

Autor reportażu wskazał m.in. na decyzje lokalnych samorządów o stworzeniu tzw. „stref bez LGBT”, czyli gmin bądź powiatów, na terenie których zabronione jest promowanie innego, niż „tradycyjnego” modelu rodziny. Takich stref w Polsce jest już ponad 100 (głównie w południowo-wschodniej części kraju), co obszarowo przekłada się na około 1/3 powierzchni całego kraju.

Rozmowy dziennikarza z Polakami, którzy walczą o prawa osób LGBP w różnego rodzaju paradach czy marszach równości sprawiły, że Polska została okrzyknięta w tym materiale jako kraj, który jest „najgorszy w całej Unii Europejskiej pod kątem respektowania praw społeczności LGBT”.

– Na marszu równości w Lublinie ludzie rzucali w nas kamieniami. Z kolei na innym wydarzeniu w tej samej koncepcji przeciwnicy marszu podłożyli blisko nas materiały wybuchowe – mówi jeden z rozmówców Bena Hunte’a.

W materiale przywołany został także przykład jednego z wyżej postawionych biskupów kościoła katolickiego, który nazwał osoby LGBP ‚tęczową plagą”.

Reportaż Bena Hunte’a obnażył jak błędne wyobrażenie o społeczności LGBT jest zakorzenione w umysłach wielu ludzi. Wyznawcy tzw. „tradycyjnych wartości” często są bowiem przekonani, iż osoby homoseksualne są pedofilami.

W materiale pojawia się także dramatyczny apel jednej z Polek, która przed laty wyjechała z kraju, jednak zdecydowała się wrócić. W jej ocenie, była to jednak jedna z gorszych decyzji jakie podjęła w życiu.

– Cztery lata temu wróciłam do Polski i jestem z tego powodu zła na siebie. Jeśli mogę coś polecić młodym ludziom, uciekajcie stąd. Tutaj nie będzie już lepiej, będzie tylko gorzej – słyszymy w reportażu, którego nagranie znajdziecie poniżej.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments