Polacy coraz chętniej rozliczają się przez Internet

finanse

finanseRośnie liczba osób, które załatwiają większość spraw przez Internet – w ten sposób chętnie robimy zakupy, rezerwujemy hotel, zlecamy przelew, a także rozliczamy się ze skarbówką. Z roku na rok liczba użytkowników składających deklaracje podatkowe online rośnie – aktualnie złożono elektronicznie prawie 20 milionów deklaracji za 2021 rok.

Deklaracja online zamiast wizyty w fiskusie

Dokładnie online złożono 19,8 mln deklaracji podatkowych za 2021 rok – stanowią one aż ponad 91 procent wszystkich deklaracji. Wysłanie deklaracji PIT w formie elektronicznej to wygodny, szybki i bezpieczny sposób na rozliczenie podatków.

Twój e-PIT – szybko i bezpiecznie, bez wychodzenia z domu

Minister Finansów, Magdalena Rzeczkowska, podkreśliła, że rosnącą popularność wśród osób w każdym wieku zdobywa usługa Twój e-PIT. Udostępniono w niej zeznania PIT-37, PIT-38 oraz PIT-28 i PIT-36 dla osób, które nie prowadzą działalności gospodarczej.

Poprzez Twój e-PIT można też skorzystać z różnych ulg i zwolnień, m.in. ulgi na dzieci czy na Internet albo ze zwolnienia z PIT dla osób do 26. roku życia. Najmłodszy podatnik, który zalogował się w tym roku do Twój e-PIT ma 18 lat, a najstarszy 110 lat. Podatnicy złożyli dzięki niej ponad 11 milionów 300 tysięcy deklaracji.

Szybkie rozliczenie podatku to szybszy zwrot pieniędzy

Poza tym złożenie deklaracji i rozliczenie podatku online oznacza zwykle szybkie otrzymanie zwrotu podatku. Zobrazujmy to na przykładzie. Ponad 2 miliony osób uzyskało w tym roku pieniądze w ramach usługi Auto Zwrot już po kilku dniach od złożenia deklaracji podatkowej drogą online.

Jeśli szukasz wiarygodnych i zweryfikowanych informacji, m.in. ze świata finansów i gospodarki, czytaj na bieżąco portal PR24: https://polskieradio24.pl/321/6685. Źródła informacji są niezwykle ważne w dobie powszechnych fake newsów. PR 24 to serwis tworzony przez zespół dziennikarzy Polskiego Radia. PR24 to jeden z najlepszych serwisów informacyjnych, w którym publikowane są jedynie zweryfikowane wiadomości.

ai
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments