Podwyżki w 2022 roku – jak chronić firmę przed wzrostem kosztów?

278

podwyżki w 2022Podwyżki w 2022 roku stały się faktem, co odczuły wszystkie firmy. Chociaż przed dalszym wzrostem kosztów nie da się uchronić, można zabezpieczyć się finansowo. W tym kontekście znaczenie mają nie tylko cięcia wydatków, ale i pomnażanie zgromadzonych nadwyżek finansowych. Sprawdź, co możesz zrobić jako przedsiębiorca.

W obliczu podwyżek wzrost kosztów jest nieunikniony. Dlatego firmy powinny podjąć odpowiednie działania, które pozwolą na zabezpieczenie finansów przedsiębiorstwa. Dzięki temu możliwe będzie przygotowanie się na wzmożone wydatki – także te nieoczekiwane.

Weryfikacja wydatków firmowych

Pierwszym krokiem w stronę zabezpieczenia firmy przed wzrostem cen jest weryfikacja obecnych kosztów. Być może na liście znajdują się wydatki, które można całkowicie wyeliminować lub przynajmniej ograniczyć?

Przyjrzyj się temu, na co idą firmowe pieniądze. Jeśli konkretne koszty uznasz za zbędne, zrezygnuj z nich. Tym samym odciążysz budżet przedsiębiorstwa.

Lokata w banku – aby pieniądze mogły się mnożyć

Twoja firma dysponuje pewnymi nadwyżkami finansowymi? Pozwól, by zgromadzone pieniądze zaczęły się mnożyć. Z pomocą przychodzi lokata w banku – bezpieczny i dający gwarancję zysku produkt. Dzięki niemu pieniądze będą pracować na twoją firmę – w krótkim czasie kapitał powiększy się o wypracowane odsetki.

Chociaż lokaty w banku od kilku lat nie zachęcają do oszczędzania, obecnie jest to najlepszy sposób na wypracowanie zysków w sposób całkowicie wolny od jakiegokolwiek ryzyka. To, ile zarobisz zależy wyłącznie od tego, jak wygląda oprocentowanie lokat w bankach. Wartości są różne, dlatego warto porównać dostępne oferty, by wybrać rozwiązanie najbardziej opłacalne.

Lokata długoterminowa czy krótkoterminowa?

Zanim zdecydujesz się na konkretną opcję, zastanów się też, jak długo lokata w banku ma obowiązywać. Jeśli w najbliższym czasie planujesz inwestycję w rozwój firmy, lepszym wyborem będzie lokata krótkoterminowa. Jeżeli natomiast chcesz na dłuższy okres „zamrozić” środki, postaw na lokatę długoterminową.

Pamiętaj! Lokata długoterminowa zwykle oferuje wyższe oprocentowanie w porównaniu z lokatą krótkoterminową. Za przykład może posłużyć Lokata Długoterminowa z oferty Toyota Banku. Założona na 12 miesięcy, oferuje 0,35% w skali roku. Decydując się na ulokowanie środków na krótszy czas, np. 1 miesiąc, zyskasz zaledwie 0,05% w skali roku.

Warto mieć nawet kilka lokat bankowych

Nie musisz ograniczać się do ulokowania środków wyłącznie w jednym produkcie finansowym. Możesz mieć różne lokaty w banku – dzięki dywersyfikacji nie stracisz wypracowanych odsetek wówczas, gdy którąś z lokat trzeba będzie zerwać z powodu nagłej potrzeby finansowej.

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że do podwyżek cen dojdzie w kolejnych miesiącach 2022 roku. Warto więc zawczasu się do tego przygotować, w odpowiedni sposób zabezpieczając firmowy budżet.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments