Atrakcyjne kierunki, w które polecimy bez szczepień i testów na COVID-19

915

podróż bez testu na COVID-19Początek roku to często idealny czas na wakacje last minute. Co więcej, od 13 stycznia zakaz lotów z Polski przestał obowiązywać, teoretycznie więc nic nie stoi na przeszkodzie, aby gdzieś się wybrać w celach wypoczynkowych, zarówno jeśli chodzi o oferty biur podróży, jak i na własną rękę. Jednak przy takiej podróży większość kierunków wciąż wymaga negatywnych wyników testów na COVID-19, ewentualnie szczepień. Jednak istnieją wyjątki. Gdzie obecnie można lecieć bez testu na COVID-19? Dowiemy się poniżej.

Podróż bez testu na COVID-19 – europejskie kierunki

Zastanawiacie się jakie gdzie w Europie można teraz polecieć na wakacje bez obaw związanych z testem na koronawirusa? Zacznijmy od Albanii.

Albania

Obecnie ten kraj nie wymaga szczególnego zezwolenia na wjazd i pobyt, nie ma obowiązkowej kwarantanny, nie trzeba także przedstawiać przy wkroczeniu na jego teren negatywnego wyniku testu na COVID-19.

Albania przyciąga turystów ze względu na dziewiczy krajobraz, śródziemnomorski klimat i kulturę owianą nutką tajemnicy. Znajdziemy tam piękne, piaszczyste plaże, zabytki z czasów rzymskich i bary z lokalnymi drinkami i przekąskami. Co więcej, Albania może poszczycić się 290 słonecznymi dniami w roku – taki klimat sprzyja podróżom przez cały rok. Obecnie wiele biur podróży posiada oferty wakacji w tym kraju, nic także nie stoi na przeszkodzie, aby wybrać się tam na własną rękę.

Bułgaria

Podobnie wygląda sytuacja, jeśli chodzi o Bułgarię. Polska znalazła się na liście kilkunastu krajów, z których obywatele mogą bez przeszkód przekraczać granicę tego państwa. Przed wjazdem trzeba wypełnić kartę lokalizacyjną i deklarację, w której potwierdzamy, że nie jesteśmy zakażeni koronawirusem. Co więcej, po przybyciu do tego kraju, Polacy nie podlegają także kwarantannie.

Bułgaria to stosunkowo popularny kierunek wśród rodzimych turystów, więc prawdopodobnie nie trzeba go nawet przedstawiać. W swojej ofercie pobyt tam mają absolutnie wszystkie biura podróży. Co więcej, od tego roku Bułgaria jest także otwarta dla wielbicieli zimowego szaleństwa i nawet w tej chwili można wybrać się do tego kraju na narty.

Portugalia

Kolejnym europejskim krajem, do którego można się wybrać bez testu na COVID-19 oraz szczepienia jest Portugalia. Co jednak ważne mowa tutaj wyłącznie o kontynentalnej części tego kraju. W przypadku popularnych wśród turystów wysp – Madery i Azorów, test na COVID jest już wymagany. Jednak wjazd do kontynentalnej części Portugalii dla Polaków nie jest w żaden sposób ograniczony.

Tak więc, jeśli chcemy wybrać się na wczasy i wypoczywać na cudownych plażach Algarve lub na terenie Riwiery Lizbońskiej, absolutnie nic nie stoi nam na przeszkodzie. Większość biur podróży posiada oferty wakacji w tym regionie, nic także nie stoi na przeszkodzie, aby wybrać się tam na własną rękę.

Szwajcaria

Ostatni atrakcyjny europejski kierunek, który nie wymaga testów na COVID-19, jest skierowany głównie do wielbicieli zimowego szaleństwa. Mowa o Szwajcarii. W tym kraju stoki są obecnie otwarte, można się więc wybrać do niego na narty. Co więcej, w tej chwili nie ma żadnych ograniczeń wjazdowych do tego kraju dla Polaków. Nie obowiązuje również żadna kwarantanna. Niektóre biura podróży oferują obecnie pobyt w zimowym sezonie w wybranym szwajcarskim kurorcie narciarskim. Nic także nie stoi na przeszkodzie, aby wybrać się do tego kraju na własną rękę.

Lot bez testów na COVID-19 – egzotyczne kierunki

Popularnym tegorocznym kierunkiem wakacji last minute jest choćby…

Dominikana

Ten kraj położony na Morzu Karaibskim kusi niezwykłym klimatem oraz wakacyjną atmosferą. Co więcej, znajdują się tam piaszczyste plaże uznawane za jedne z najpiękniejszych na świecie. Obecnie polscy turyści mogą się do tego egzotycznego kraju wybrać nawet bez testów na COVID-19, nie są one wymagane. Zdecydowana większość biur podróży posiada ten kierunek w swojej ofercie, zwłaszcza jeśli chodzi o wakacje last minute.

Kostaryka

Kolejnym ciekawym kierunkiem na egzotyczne wakacje, zwłaszcza last minute, jest Kostaryka. Uchodzi ona za położony na Morzu Karaibskim raj na Ziemi, zachwycający przede wszystkim fantastyczną naturą oraz przepyszną kawą. To idealne miejsce dla wszystkich fanów cudownych widoków, pięknych piaszczystych plaż i obcowania z egzotycznymi zwierzętami. Obecnie polscy turyści mogą się do tego egzotycznego kraju wybrać nawet bez testów na COVID-19, nie są one wymagane. Sporo biur podróży posiada ten kierunek w swojej ofercie, zwłaszcza jeśli chodzi o wakacje last minute.

Meksyk

Następną ciekawą destynacją, jeśli chodzi o egzotyczne wakacje w innej części świata, jest Meksyk. Ten kraj zachwyca kolorową kulturą i wyjątkowym w skali światowej dorobkiem cywilizacyjnym. Meksyk oferuje takie atrakcje, jak wypoczynek na zjawiskowych złotych plażach oblewanych turkusowym morzem czy podążanie śladami cywilizacji Majów i Azteków. Najpopularniejszymi kurortami w tym wielkim kraju są Riviera Maya oraz Cancun.

Obecnie polscy turyści mogą wybrać się do Meksyku nawet bez testów na COVID-19, nie są one wymagane. Liczne biura podróży posiadają ten kierunek w swojej ofercie, zwłaszcza jeśli chodzi o wakacje last minute, więc nic nie stoi na przeszkodzie, aby poszukać oferty na swoje wymarzone wakacje właśnie tam.

Tanzania

Ostatnim zjawiskowym egzotycznym kierunkiem, który oferuje rajskie wakacje w innej części świata i nie wymaga testów na COVID-19 oraz szczepień, jest Tanzania. A zwłaszcza wyspa do niej należąca o nazwie Zanzibar. W języku arabskim słowo to oznacza po prostu “piękną wyspę”. Nic dziwnego, ponieważ to prawdziwie rajskie miejsce przyciąga egzotyką, wyjątkowym klimatem oraz co ważne – słynie z czystego wybrzeża.

Zanzibar leży na Oceanie Indyjskim. Wiele osób kojarzy to miejsce jako ojczyznę lidera zespołu Queen – Freddiego Mercury’ego, jednak przede wszystkim charakteryzuje się ona białymi plażami, lazurową wodą oraz egzotycznymi owocami. Z całą pewnością to idealne miejsce dla każdego, kto preferuje egzotyczny wypoczynek, wysokie temperatury oraz odkrywanie bogactwa lokalnych kultur, doprawionych wyrazistymi przyprawami.

Obecnie polscy turyści mogą się do tego egzotycznego kraju wybrać nawet bez testów na COVID-19, nie są one wymagane. Aktualnie już całe mnóstwo biur podróży posiada ten kierunek w swojej ofercie, zwłaszcza jeśli chodzi o wakacje last minute.

Teraz już wiesz gdzie można jechać bez testu na COVID-19, powyżej zostały przedstawione zdecydowanie najbardziej atrakcyjne kierunki, w których można wypocząć i spędzić urlopowy czas bez takich zmartwień.

Poprzedni artykułRusza oferta publiczna Red Carpet Media
Następny artykułAmazon zapowiada wejście do Polski [KOMENTARZE EKSPERTÓW]
Redaktor portalu PortfelPolaka.pl. Wiedzę z zakresu rynków finansowych i inwestowania zgłębiał na studiach ekonomicznych. Trader rynku OTC i Forex preferujący handel krótkoterminowy. Entuzjasta statystyki oraz analizy technicznej instrumentów finansowych.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments