Pobierz raport “Waluty 2023” i poznaj pomysły Marka Rogalskiego na 2023

567

Rekordowo wysoka inflacja zmusiła czołowe banki centralne (i nie tylko) do zacieśniania polityki pieniężnej. To też sprawiło, iż to właśnie odczyty inflacji i decyzje monetarne były głównymi kreatorami trendów na globalnych rynkach finansowych w 2022 roku. Czy będą one miały jednak podobny wpływ na rynki również w 2023 roku?

POBIERZ RAPORT

To będzie ciekawy rok dla rynków

Miniony rok miał być inny. Mieliśmy zobaczyć wyraźniejsze ożywienie globalnej gospo- darki zmęczonej dwoma latami pandemii, a widoczny już trend w stronę wysokiej inflacji miał być przejściowy. Wprawdzie stawiano na dolara, gdyż FED wysyłał już zdecydowane sygnały w stronę zacieśnienia polityki monetarnej, ale nie tak wyraźnie, gdyż pole do odreagowania widziano też w innych walutach.

Tymczasem pojawił się kolejny „czarny łabędź” – atak Rosji na Ukrainę i związane z nim zawirowania na rynkach energii. Doprowadziło to do gwałtownego wzrostu inflacji i postawiło pod znakiem zapytania skuteczność działań banków centralnych, które zdecydowały się na radykalne zacieśnienie polityki monetarnej. Bo, czy wyraźne podwyżki stóp procentowych wystarczą do tego, aby uchronić świat przed stagflacją? Nie jest łatwo to ocenić. W każdym razie rzeczywistość, ta rynkowa i gospodarcza już się zmieniła.

Cechą „nowego świata” może być utrzymująca się przed dłuższy czas podwyższona inflacja, wysokie stopy procentowe i mizerny wzrost gospodarczy ocierający się o recesję.

Jak na tym tle może zachowywać się dolar i inne waluty? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w raporcie “Waluty 2023 – predykcje Marka Rogalskiego”.

Odbierz bezpłatny raport na temat perspektyw rynkowych w 2023 roku i dowiedz się:

  • Czy to już koniec ery silnego dolara? Czy inflacja w USA minęła już swój szczyt i dolar też?
  • Czy geopolityka może mieć dalej znaczenie w 2023 r.?
  • Czy banki centralne świadomie doprowadzą do poważnej recesji w gospodarkach? Czy powinniśmy temu kibicować?
  • Czy Europejski Bank Centralny pójdzie w ślad za Rezerwą Federalną?

Ponadto, Marek Rogalski podzielił się w ów raporcie swoimi propozycjami handlowymi na nadchodzący rok.

Artykuł zawiera link afiliacyjny

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments