Akcjonariusze Play2Chill podpisali umowy lock-up

Informacja prasowa

299

Play2ChillZarząd spółki Play2Chill oraz jej główny udziałowiec – PlayWay – podpisali umowy lock-up, na podstawie których zobowiązują się nie zbywać posiadanych przez siebie akcji przez okres 12 miesięcy od dnia debiutu spółki na rynku NewConnect. 4 grudnia Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie zatwierdziła dokument informacyjny Play2Chill i podjęła uchwałę o wprowadzeniu akcji do obrotu na małej giełdzie. Spółka czeka na wyznaczenie daty pierwszego dnia notowań.

Zawarcie umów lock-up potwierdza naszą wiarę w Play2Chill i jej rozwój. Pokazuje także intencję zaangażowania kapitałowego w spółkę przez członków zarządu oraz jej głównego udziałowca – PlayWay. Jest także zabezpieczeniem dla inwestorów przed niekontrolowaną, dużą podażą akcji po dokonaniu przez nich inwestycji w naszą firmę – informuje Tomasz Róziecki, prezes zarządu Play2Chill. – Tak jak deklarowaliśmy, dołożymy wszelkich starań, by rozwijać Play2Chill i spełnić oczekiwania obecnych oraz przyszłych akcjonariuszy naszej spółki – dodaje Tomasz Róziecki.

Lock-upem zostało objętych 1 263 500 akcji należących do PlayWay-a, oraz po 232 669, których właścicielami są – prezes zarządu spółki – Tomasz Róziecki oraz wiceprezesi Play2Chill – Paweł Flanc i Paweł Brągoszewski. Umowy zostały zawarte na okres 12 miesięcy licząc od dnia debiutu spółki na rynku NewConnect. Spółka czeka na wyznaczenie pierwszego dnia notowań. W dniu debiutu do obrotu ma trafić 2 870 000 akcji zwykłych na okaziciela serii A i B, o wartości nominalnej 0,10 zł każda.

Play2Chill koncentruje się na budowaniu silnej pozycji producenta gier z kategorii indie premium. Spółka na bieżąco bada rynek w poszukiwaniu kolejnych dobrze rokujących gier. W najbliższym czasie chce zrealizować cztery pre-produkcję, a następnie wdrożyć do produkcji najlepiej zapowiadające się tytuły.

Flagowym projektem studia jest Motorcycle Mechanic Simulator 2021, oparty na koncepcji największego hitu grupy PlayWay – Car Mechanic Simulator. Gracz będzie miał możliwość tworzenia własnych, spersonalizowanych motocykli, głównie chopperów. Poza aspektem technicznym, zmierzy się również z wyzwaniem ekonomicznym, od którego zależeć będzie przebieg i zaawansowanie dalszej rozgrywki. Premiera tytułu planowana jest w Q1 2021.

Spółka pracuje jednocześnie nad Aztec Empire. symulatorem budowania i zarządzania miastem, w którym gracz wciela się w jego władcę. Produkcja rozgrywa się pomiędzy XIII, a XVI wiekiem naszej ery.

Gracz jest odpowiedzialny za budowę państwa-miasta Tenochtitlanu. Ponieważ jest ono zlokalizowane na wyspie, pośrodku jeziora Texcoco, stanowi technologiczne i ekonomiczne wyzwanie dla gracza. Zdobycie pożywienia dla ludu oraz utrzymanie stałego połączenia handlowego ze światem zewnętrznym, będzie stanowiło nie lada wyzwanie – mówi prezes zarządu Play2Chill. – Naszą ambicją jest dostarczanie ambitnych produkcji o wysokim stopniu zawansowania i oryginalnych funkcjonalnościach. Mamy nadzieję, że z efektów tych działań będą zadowoleni nie tylko gracze, ale także nasi inwestorzy – podsumowuje Tomasz Róziecki.

Proces wprowadzenia akcji do obrotu koordynował autoryzowany doradca INC SA.

O spółce

Play2Chill jest polską spółką, której podstawowa działalność obejmuje produkcję gier przeznaczonych zarówno na komputery stacjonarne, urządzenia mobilne jak i konsole. Obecnie głównym filarem działalności spółki jest produkcja gier z kategorii indie premium (o budżetach 800.000 zł i wyższych).

Play2Chill ściśle współpracuje z grupą PlayWay, która jest jej największym udziałowcem.

4 grudnia br. GPW w Warszawie zatwierdziła Dokument Informacyjny Play2Chill. Spółka czeka na wyznaczenie pierwszego dnia notowań na rynku NewConnect.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments