Play2Chill zadebiutuje na rynku NewConnect 16 grudnia

Udostępnij

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie wyznaczyła pierwszy dzień notowań akcji spółki Play2Chill. Producent gier wideo na PC, konsole i urządzenia mobilne z Grupy PlayWay zadebiutuje na NewConnect 16 grudnia. Do obrotu ma trafić 2 870 000 akcji zwykłych na okaziciela serii A i B, o wartości nominalnej 0,10 zł każda. Proces wprowadzenia akcji do obrotu koordynował autoryzowany doradca INC SA.

Z satysfakcją informujemy o wyznaczeniu pierwszego dnia notowań naszej spółki na rynku NewConnect. Dokument Informacyjny złożyliśmy na początku października. Debiut jest dla nas kolejnym ważnym krokiem w realizacji przyjętej strategii rozwoju – mówi Tomasz Róziecki, prezes zarządu Play2Chill. – Mijający rok jest dla nas okresem wytężonej pracy. W maju przeprowadziliśmy emisję prywatną akcji, w ramach której pozyskaliśmy 1,5 mln zł na produkcję nowych tytułów. Obecnie pracujemy nad trzema dużymi projektami – Motorcycle Mechanic Simulator 2021, The Headsman oraz Aztec Empire – dodaje Tomasz Róziecki.

Play2Chill koncentruje się na budowaniu silnej pozycji producenta gier z kategorii indie premium. Gatunek, który stanowi główny segment działalności studia to symulatory. Play2Chill na bieżąco bada rynek w poszukiwaniu kolejnych dobrze rokujących gier, w tym zakresie współpracuje z grupą kapitałową PlayWay. W najbliższym czasie zamierza zrealizować cztery pre-produkcje, a następnie wdrożyć do realizacji projekty, które będą cieszyły się największym zainteresowaniem.

Studio jest obecnie na etapie finalizacji prac nad grą Motorcycle Mechanic Simulator 2021, której premiera w wersji na PC zaplanowana jest w pierwszym kwartale przyszłego roku. W najbliższym czasie twórcy zamierzają udostępnić nowy darmowy prolog gry. Scenariusz MMS zakłada tworzenie własnych, spersonalizowanych motocykli, głównie chopperów. Jedną z funkcjonalności będzie możliwość nabywania płatnych dodatków rozszerzających, np. wprowadzanie innych typów motocykli, czy licencji znanych marek. Poza aspektem technicznym, gracz zmierzy się również z wyzwaniem ekonomicznym, od którego zależeć będzie przebieg i zaawansowanie dalszej rozgrywki.

Za wprowadzenie akcji do obrotu na rynku NewConnect będzie odpowiadał INC SA, którego spółka zależna – Dom Maklerski INC S.A., świadczyła usługi oferowania akcji przy pozyskaniu kapitału dla spółki.

Dołączenie do grona spółek publicznych jest dla znaczącym krokiem w rozwoju, ale także zwieńczeniem dotychczasowej pracy. Naszą ambicją jest dostarczanie ambitnych produkcji o wysokim stopniu zawansowania i oryginalnych funkcjonalnościach. Mamy nadzieję, że z efektów tych działań będą zadowoleni nie tylko gracze, ale także nasi inwestorzy – podsumowuje Tomasz Róziecki.

O spółce

Play2ChillPlay2Chill jest polską spółką, której podstawowa działalność obejmuje produkcję gier przeznaczonych zarówno na komputery stacjonarne, urządzenia mobilne jak i konsole. Obecnie głównym filarem działalności spółki jest produkcja gier z kategorii indie premium (o budżetach 800.000 zł i wyższych).

Play2Chill ściśle współpracuje z grupą PlayWay, która jest jej największym udziałowcem.
16 grudnia 2020 roku Play2Chill zadebiutuje na rynku NewConnect.

Spis treści

Najnowsze

Zobacz również