Platforma Talkie.ai otrzymała 3 mln zł na dalszy rozwój od Movens VC, LT Capital

181

Talkie.aiMovens VC i LT Capital przeznaczyły 3 mln zł na dofinansowanie dalszego rozwoju Talkie.ai – platformy do samodzielnego tworzenia botów głosowych i zarządzania nimi, podało Talkie.ai. Movens VC zastrzegł sobie przy tym prawo do pierwszeństwa w finansowaniu w kolejnej rundzie, do łącznej kwoty 5 mln zł.

„Rozwiązania Talkie bazują na algorytmach sztucznej inteligencji oraz uczeniu maszynowym, duży i szybko rosnący rynek i potencjał na globalne skalowanie idealnie wplatają się w naszą wizję wspierania 'technologicznych diamentów'” – powiedział współtwórca i partner w Movens VC Artur Banach, cytowany w komunikacie.

Talkie.ai umożliwia szybkie, samodzielne budowanie wirtualnych konsultantów przez działy obsługi klienta, tworzenie dla nich scenariuszy i dynamiczne trenowanie ich do właściwego rozumienia tego, co przekazują rozmówcy. Podejście low-code pozwala na konstruowanie takich rozwiązań osobom nieposiadającym technicznego doświadczenia. Narzędzie nie wymaga więc od klientów Talkie umiejętności kodowania ani wyspecjalizowanego zespołu wdrożeniowego, podkreślono.

„Dzięki temu podejściu zmieniamy rynek voicebotów. Zamiast długotrwałego, niskopoziomowego programowania tych rozwiązań przez wyszkolonych specjalistów, co wiąże się z dużymi kosztami, oferujemy one-stop-shop pozwalający na samodzielne tworzenie voicebotów przez samych naszych klientów, znających najlepiej specyfikę swojego biznesu. Już dziś widzimy, że nasi kontrahenci bardzo doceniają autonomię, którą daje im platforma Talkie.ai, a przede wszystkim możliwość modyfikowania i testowania nowych skryptów bez czekania na dostępność z naszej strony” – stwierdził założyciel i CEO Talkie Paweł Lipiński.

„Doświadczenie założycieli i liderów Talkie jest ugruntowane 12 latami doświadczeń w tworzeniu dedykowanych systemów dla biznesów z całego świata oraz znawstwem w obszarze IT, PM, AI, sprzedaży oraz marketingu. W naszych CV mamy m.in. tworzenie produktów w szybko rosnących środowiskach startupowych takich jak brytyjski Rightmove czy Groupon, ale również lata współpracy z ugruntowanymi korporacjami” – dodał Lipiński.

Poza samym silnikiem botowym platforma Talkie.ai posiada m.in. rozbudowane mechanizmy analityczne, możliwość szczegółowej analizy przeprowadzanych rozmów czy wbudowany dialer umożliwiający realizację zaawansowanych strategii kontaktu wychodzącego. Jednak to, co wyróżnia Talkie, to wizualny designer botów, który pozwala ich klientom na pełną samoobsługę. Dzięki pełnej automatyzacji system pozwala zoptymalizować koszty prowadzenia call center. Narzędzie umożliwia obsługę tysięcy równoległych połączeń i równoczesne działanie prawie nieskończenie dużej liczby botów. Talkie.ai spełnia przy tym wszelkie niezbędne wymogi przepisów RODO oraz amerykańskiego Privacy Act i umożliwia obsługę rozmów w ponad 30 językach, wskazano w materiale.

Movens VC wspiera młode polskie firmy technologiczne z potencjałem międzynarodowym w pierwszych krokach skalowania sprzedaży. Fundusz skupia się na spółkach potrzebujących od 1 mln do 4 mln zł, działających wPolsce, wszczególności na podmiotach funkcjonujących oparciu o algorytmy uczenia maszynowego i AI, rewolucjonizujących sposób funkcjonowania dużych branż.

LT Capital inwestuje do 250 tysięcy euro w polskie startupy technologiczne z potencjałem międzynarodowym, przede wszystkim z takich segmentów, jak sztuczna inteligencja, big data, cyberbezpieczeństwo, smart city, autonomiczne pojazdy, robotyka, IoT czy AR/VR.

Talkie to spin-off Pragmatists – warszawskiego software house’u, obsługującego 30 klientów z 8 krajów, także na rynku amerykańskim.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments