Plastikowe płyty jezdne – jakie mają zastosowania?

111

GEOPRODUCTPłyty jezdne z tworzywa sztucznego wykorzystasz w wielu miejscach. Ich zastosowanie nie kończy się jedynie na placach budowy! Sprawdź, kiedy jeszcze warto pomyśleć o postawieniu na plastikowe płyty drogowe.

Płyty drogowe – nowe zastosowania

Wytrzymałe, a jednocześnie lekkie płyty drogowe z tworzywa sztucznego można łatwo wykorzystać na niemal każdym terenie. Ich ułożenie nie wymaga wykorzystania ciężkiego sprzętu ani specjalnego, długotrwałego przygotowywania gruntu. Jedyne, co trzeba będzie zrobić, to przeprowadzić proste, zwyczajowe prace przygotowawcze. Wszystko to sprawia, że po płyty drogowe polietylenowe warto sięgać w różnych sytuacjach:

  • podczas budowy ścieżek pieszych;
  • przy tworzeniu placów pod plaże lub masowe wydarzenia plenerowe;
  • kiedy konieczne jest wybudowanie tymczasowego lądowiska dla helikopterów.

Plastikowe płyty drogowe wykorzystasz także do zastosowań prywatnych – sprawdzą się np. jako parkingi i podjazdy samochodowe. Jeśli zdecydujesz się je wybrać, warto postawić na sprawdzone produkty, które następnie będzie można poddać recyclingowi. Takie właśnie są płyty drogowe od GeoProduct.

Płyta drogowa jezdna z tworzywa – co warto wiedzieć?

Możliwość wykorzystania do wielu celów oraz niska waga, która ułatwia układanie to nie jedyne zalety plastikowych płyt jezdnych. Co jeszcze przemawia za tym, aby zdecydować się na użycia właśnie tego materiału budowlanego?

Przede wszystkim płyty drogowe z tworzywa prezentują się bardzo estetycznie. Równo ułożone czarne prostokąty szybko i wygodnie wyczyścisz nawet podczas niesprzyjającej pogody. Dzięki temu lądowisko czy plac przygotowany pod duży koncert zrobią na gościach danego wydarzenia pozytywne wrażenie!

Niewielkie rozmiary płyt (120×180 cm) ułatwiają ich transport. Nie musisz więc dysponować ciężkim sprzętem ani ogromnym samochodem ciężarowym, aby szybko dostarczyć je na miejsce. Sprawia to, że budowa może postępować szybko i bez wydłużających się przerw. Minimalizujesz w ten sposób ewentualne problemy logistyczne oraz konieczność umawiania się z firmami transportowymi.

Warto też wiedzieć, że płyty jezdne dostępne na stronie producenta – https://www.geoproduct.pl to materiały dwustronne. Powierzchnia jednej strony pokryta jest dłuższymi, a drugiej – krótszymi wypustkami. Sprawia to, że płytę możesz wykorzystać zarówno do użytku w ruchu pieszym, jak i do budowy różnego rodzaju dróg.

Plastikowe płyty drogowe to innowacyjne produkty o wielu różnych zastosowaniach. Ich wielofunkcyjność została uzyskana dzięki nowatorskiej konstrukcji oraz wytrzymałemu materiałowi wybranemu do produkcji. Warto więc pamiętać o tym rozwiązaniu nie tylko podczas budowy drogi tymczasowej!

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments