Plantwear miał 130,6 tys. zł zysku netto w IV kw. 2020 r.

Plantwear

PlantwearPlantwear odnotował 130,6 tys. zł jednostkowego zysku netto w IV kw. 2020 r. wobec 456,56 tys. zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Zysk operacyjny wyniósł 208,43 tys. zł wobec 617,52 tys. zł zysku rok wcześniej.

Przychody ze sprzedaży sięgnęły 4,04 mln zł w IV kw. 2020 r. wobec 3,29 mln zł rok wcześniej.

„Nie był to dla nas najłatwiejszy rok, jesteśmy świadomi, że nasze produkty w czasach pandemii nie są produktami pierwszej potrzeby. Jednak dzięki wspólnemu wysiłkowi oraz licznym inwestycjom, udało nam się osiągnąć zadowalający wzrost przychodów. Był to okres pełen prac optymalizujących procesy biznesowe oraz rozwijających spółkę w wielu różnych kierunkach, które jestem pewien zaprocentują w 2021 r.” – powiedział prezes Wiktor Pyrzyk, cytowany w komunikacie.

Według niego, wzrost kosztów był związany w głównej mierze z pracami IT serwisu Giftbay, jego dynamicznym rozwojem, oraz przygotowaniami do wdrożenia nowej marki JustPlants, sklepu e-commerce z roślinami doniczkowymi w designerskiej oprawie.

Najpopularniejszą grupą produktów w IV kwartale była drewniana biżuteria, która sprzedając się w liczbie 30 800 sztuk wygenerowała spółce prawie 1,6 mln zł przychodów. Na drugim miejscu uplasowały się drewniane zegarki – wpływy z tego segmentu przyniosły ponad 1,3 mln zł. Wzrost popularności notuje też uruchomiona w kwietniu br. platforma Giftbay, oferująca spersonalizowane prezenty oraz gadżety. Łącznie, za jej pośrednictwem sprzedano już 13,4 tys. sztuk produktów, z czego 8,7 tys. w samym IV kwartale, odnotowując w całym 2020 r. 647 tys. zł przychodów, zaznaczono.

„W styczniu br. odnotowaliśmy 35% wyższe przychody niż w roku ubiegłym, na poziomie 724 tys. zł. Ogłosiliśmy również start współpracy z W.Kruk, w ramach której produkty Plantwear, będą pojawiały się w ofercie produktowej najstarszej polskiej marki jubilerskiej. Za nami dopiero pierwszy miesiąc 2021 r., a dalsza część roku zapowiada się dla nas niezwykle interesująco. W drodze kolejne współprace, start nowych marek i wiele, wiele więcej” – dodał Pyrzyk.

W całym 2020 r. spółka miała 0,19 mln zł jednostkowego zysku netto w porównaniu z 0,67 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach ze sprzedaży w wysokości 11,11 mln zł w porównaniu z 8,76 mln zł rok wcześniej.

Plantwear działa na rynku lifestyle’owych akcesoriów drewnianych, jest producentem wysokiej jakości, unikatowych drewnianych zegarków, biżuterii i akcesoriów. Na początku 2020 r. Plantwear zadebiutował na rynku NewConnect.

ai
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments