PKN Orlen: Szpital tymczasowy w Płocku powstał w ciągu 12 dni, start 1 grudnia

273

PKN Orlen wybudował w Płocku modułowy szpital tymczasowy w ciągu 12 dni. Obiekt ten 1 grudnia br. ma zostać przekazany do użytkowania dla Szpitala Wojewódzkiego w Płocku, poinformował prezes Daniel Obajtek.

„Deklarowaliśmy pierwsze 100 łóżek do 20 listopada i te 100 łóżek jest. Następne 100 będzie do końca miesiąca i 1 grudnia szpital zostanie przekazany Szpitalowi Wojewódzkiemu z Płocka. Nie ma żadnego zagrożenia, żeby szpital nie był gotowy do 1 grudnia” – powiedział Obajtek podczas briefingu online.

Jednocześnie prezes poinformował, że nadal trwa rekrutacja personelu.

„Zgłosiło się łącznie około 500 osób, praktycznie cały personel obsługujący szpital i ratowniczy już jest, jak również większa część personelu medycznego, którego rekrutacja wciąż trwa” – dodał.

Szef PKN Orlen zaznaczył także, że oprócz tego koncern zakupił karetkę na potrzeby szpitala oraz samochód do przewozu próbek laboratoryjnych.

„Tak duży biznes musi spełniać zadania społeczne i być przygotowany na każdą ewentualność” – podsumował Obajtek.

Oprócz szpitala w Płocku w Grupie PKN Orlen powstaje również drugi szpital tymczasowy w Ostrołęce, który ma być gotowy około 20 grudnia br.

Grupa PKN Orlen zarządza sześcioma rafineriami w Polsce, Czechach i na Litwie, prowadzi też działalność wydobywczą w Polsce i w Kanadzie. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 111,2 mld zł w 2019 r. Spółka jest notowana na GPW od 1999 r.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments