PiS nadal mocno przed KO – znamy wyniki nowego sondażu

455

Według najnowszego sondażu pracowni Social Changes wykonanego na zlecenie portalu wPolityce.pl, Zjednoczona Prawica obecnie wygrałaby walkę o władzę i to z aż przewagą ponad 11 punktów procentowych nad Koalicją Obywatelską.

PiS nadal liderem

Zjednoczona Prawica (obecnie: PiS, SP, PR, OdNowa) może liczyć na aż 36 pkt. proc.  (spadek o 2 punkty procentowe w stosunku do poprzedniego badania). Koalicję Obywatelską (PO, Nowoczesna, Inicjatywa Polska, Zieloni) popiera zaś 25 pkt. proc. (wzrost o 1 pkt. proc.).

Podium domyka Polska 2050 Szymona Hołowni z wynikiem 13 proc. (spadek o 1 pkt. proc.).

Poza podium

Na 4. miejscu jest Konfederacja (KORWiN, Ruch Narodowy, Korona) z 11 pkt. proc. (bez zmian), zaś na 5. Lewica (Nowa Lewica, Razem) z 8 pkt. proc. (wzrost o 1 pkt. proc.)

Do Sejmu nie dostaliby się posłowie z PSL (ludowcy mogą liczyć tylko na 3 pkt. proc.), ale także ci z Kukiz’15 oraz Porozumienia Jarosława Gowina. Dwie ostatnie partie mogą „pochwalić się” wynikiem 2 proc.

Odpowiedź „inne ugrupowania” wskazał 1 proc. badanych.

Deklarowana frekwencja wyniosła jedynie 53 proc.. To spadek o 3 pkt. proc. w stosunku do poprzedniego sondażu.

„Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI (Computer Assisted Web Interview) na panelu internetowym. Badanie zostało przeprowadzone na ogólnopolskiej, reprezentatywnej (pod względem: płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania) próbie Polaków N=1052 osób w dniach od 17 do 20 grudnia 2021 roku”.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments