Dzień Inwestora Indywidualnego

PiS nadal liderem sondaży

Udostępnij

Gdyby wybory do Sejmu odbyły się w najbliższą niedzielę, aż 39 proc. badanych oddałoby swój głos na PiS. Drugie miejsce nadal należy do KO. To dane z sondażu Social Changes, wykonanego na zlecenie prawicowego portalu wPolityce.pl.

Sondaż:

PiS z wynikiem 39 proc. utrzymuje pozycję lidera. To taki sam wynik, jaki partia uzyskała miesiąc temu.

Na Koalicję Obywatelską chce głosować 25 proc. respondentów. To spadek o 1 punkt procentowy, jeśli zestawi się ten wynik z tym sprzed miesiąca. Bez zmian pozostaje poparcie dla Polski 2050 Szymona Hołowni. Utrzymuje się ono na poziomie 12 proc.

Czwarte miejsce należy do Konfederacji, którą to popiera 9 proc. badanych – to spadek o 1 punkt procentowy.

Poparcie dla Lewicy też pozostaje bez zmian. Może ona liczyć tylko na głosy 8 proc. badanych.

Poniżej progu wyborczego znalazły się pozostałe uwzględnione w badaniu ugrupowania. Oznacza to, że w Sejmie nie spotkalibyśmy już posłów z Kukiz‘15, jak i Polskiego Stronnictwa Ludowego. Obie partie mogą liczyć na 2 proc. głosów, czyli tyle samo, ile w poprzednim badaniu. Porozumienie Jarosława Gowina popiera 1 proc. respondentów. Miesiąc temu było to… 0 proc.

Frekwencja

W sondażu dla wPolityce.pl zbadano też deklarowaną frekwencję w wyborach. Gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę, do urn poszłoby 62 proc. badanych (to wzrost o 2 punkty procentowe). 33 proc. respondentów deklaruje, że nie weźmie udziału w wyborach. Pozostałe 5 proc. badanych jest w tej kwestii niezdecydowana.

Sondaż Social Changes na zlecenie prawicowego portalu wPolityce.pl został zrealizowany metodą CAWI na panelu internetowym. Badanie przeprowadzono w dniach od 29 października do 2 listopada 2021 roku na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie Polaków 1059 osób.

Jacek Walewski
Jacek Walewski
Redaktor naczelny serwisu PortfelPolaka.pl. Pasjonat gospodarki i przemian, jakie w niej zachodzą. Publicysta oraz promotor walut cyfrowych i technologii blockchain.

Spis treści

Najnowsze

Zobacz również