PiS ma nowego rzecznika prasowego

Udostępnij

Nowym rzecznikiem Prawa i Sprawiedliwości został Rafał Bochenek. Decyzję podjął Komitet Polityczny partii. Podjęto do tego decyzje dyscyplinarne „w sprawach zgłaszanych przez regiony”.

Zmiana na pierwszej linii frontu

Fogiel został przewodniczącym sejmowej komisji spraw zagranicznych. W efekcie na stanowisku rzecznika PiS zastąpi go poseł PiS Rafał Bochenek.

Bochenek w przeszłości był rzecznikiem prasowym rządów Beaty Szydło i Mateusza Morawieckiego.

– Będę robił wszystko, aby komunikacja z mediami była sprawna, a obywatele byli na bieżąco informowani o działaniach PiS – powiedział Bochenek.

Fogiel poinformował też, że na posiedzeniu Komitet Polityczny PiS podjął też decyzje dyscyplinarne „w sprawach zgłaszanych przez regiony”. 

Chodzi o to, że PiS po 4 latach straciło większość w sejmiku woj. śląskiego. Do obozu opozycji przeszedł Jakub Chełstowski i trzech dotychczasowych radnych PiS. Założyli klub „Tak! Dla Polski” i głosowali już ręka w rękę z opozycją. Wybrano też nowy zarząd województwa, odbierają władzę PiS.

Z kolei podczas ostatniej sesji rady dzielnicy Praga-Północ w Warszawie radni wybrali nowy zarząd dzielnicy oraz przewodniczącego i wiceprzewodniczącego rady. Nowym burmistrzem został działacz PiS z Bielan Jacek Jeżewski.

Po rezygnacji burmistrz Pragi-Północ Ilony Soi-Kozlowskiej (PO) oraz odwołaniu przewodniczącego i wiceprzewodniczącej rady dzielnicy z KO, na Pradze-Północ powstała koalicja PiS oraz miejskiego ruchu Kocham Pragę, która ma większość w radzie.

Jacek Walewski
Jacek Walewski
Redaktor naczelny serwisu PortfelPolaka.pl. Pasjonat gospodarki i przemian, jakie w niej zachodzą. Publicysta oraz promotor walut cyfrowych i technologii blockchain.

Najnowsze

Zobacz również