PiS ma w nowym badaniu aż 11 proc. przewagi nad KO

Udostępnij

Gdybyśmy wybierali teraz nowy skład Sejmu, wybory wygrałoby je ze zdecydowaną przewagą Prawo i Sprawiedliwość. Przynajmniej to wynika z badania pracowni Social Changes.

Nowy sondaż

W sondażu przeprowadzonym na zlecenie serwisu wPolityce.pl najwięcej głosów otrzymało Prawo i Sprawiedliwość. Partię wspiera aż 39 proc. badanych. To zarazem tyle samo co w poprzedniej turze badań z ubiegłego tygodnia.

Nie zmienił się też odsetek osób, które popierają Koalicję Obywatelską. Największą siłę opozycyjną popiera 28 proc. ankietowanych.

Na podium znalazła się też Lewica, zdobywa 1 pkt. proc. i dziś popiera ją 10 proc. respondentów

Traci zaś Konfederacja, która popiera tylko 7 proc. ankietowanych. To mniej o 1. pkt. proc., a także Polski 2050, która notuje taki sam wynik i traci też 1 pkt. proc.

Ledwo do Sejmu wchodzi Polskie Stronnictwo Ludowe z 5 proc. głosów (bez zmian). W parlamencie zabrakłoby byłego koalicjanta ludowców – Kukiz’15. Partię wskazało 2 proc. badanych (wzrost o 1 pkt. proc.).

Frekwencja wyniosłaby 60 proc.

Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI w dniach od 14 do 17 kwietnia 2023 roku na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1036 Polaków.

Jacek Walewski
Jacek Walewski
Redaktor naczelny serwisu PortfelPolaka.pl. Pasjonat gospodarki i przemian, jakie w niej zachodzą. Publicysta oraz promotor walut cyfrowych i technologii blockchain.

Spis treści

Najnowsze

Zobacz również