PiS i KO zyskują, traci Polska 2050

307
Jarosław Kaczyński PiS prawo i sprawiedliwość

Z najnowszego sondażu Kantar Public dla „Gazety Wyborczej” wynika, że PiS i KO rosną w siłę. Kto zajął tym razem 3. pozycję?

PiS liderem, ale KO najsilniejsze po stronie opozycji

PiS według badania może liczyć na 35 proc. poparcia. To o 5 pkt proc. więcej niż w takim samym badaniu w marcu. O taką samą liczbę pkt proc. umacnia się KO. Koalicja PO, Nowoczesnej, Zielonych i Inicjatywy Polskiej może pochwalić się 27 proc.

Trzecie miejsce z 7 proc. zajmują razem Konfederacja oraz Polska 2050. Ta pierwsza nadal może pochwalić się takim samym poparciem, zaś druga straciła 1 pkt proc. Na Lewicę chce głosować 6 proc. badanych. Jest to wynik gorszy o 2 pkt proc.

Do Sejmu nie dostałaby się partia Władzysława Kosiniaka-Kamysza. PSL może pochwalić się tylko 3 proc. AgroUnię z Porozumieniem popiera natomiast 1 proc. badanych.

15 proc. ankietowanych nie wie jeszcze, na kogo odda swój głos.

Frekwencja wyniosłaby 72 proc.

Sondaż kantar Public z 14-19 kwietnia 2023 r., próba reprezentatywna próba 981 dorosłych mieszkańców Polski. Technika: wywiady bezpośrednie wspomagane komputerowo (CAPI), realizacja terenowa badania została wykonana przez Research Collective na zlecenie Kantar Public.

ai
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments