PiS boi się wyborczej klęski?

197

Jeżeli nasza partia się nie otrząśnie, jeżeli nasze „tłuste koty”, nasi ludzie, którzy uznali, że władza jest im dana raz na zawsze, nie uświadomią sobie, że przy okazji najbliższych wyborów mogą dostać kijem między oczy od wyborcy, to te wybory możemy przegrać – powiedział w RMF FM wiceprezes PiS, eurodeputowany Joachim Brudziński.

PiS wie, że przegra?

Ostatnie sondaże są dla PiS bardzo złe. Partia co prawda wygrywa według nich wybory, ale ma zbyt małą liczbę posłów w Sejmie, by nadal rządzić bez koalicjanta. Niskie zdolności koalicyjne powodują, że w praktyce ugrupowanie traci władzę w całym kraju.

Brudziński przekonywał, że PiS musi więc wrócić do „postawy z 2015 roku”. Wtedy partie cechowała „pokora i słuchanie głosu Polaków”. – My się Tuska i opozycji boimy tak, jak Lucyfer boi się Belzebuba. Nie boimy się. Boimy się jedynie Polaków – dodał na antenie.

Jego zdaniem jeśli stanie się inaczej, PiS podzieli los AWS, SLD czy PO, które utraciły władze.

– Tak samo możemy my „przejechać się na Polakach”. Tak samo Polacy mogą nas kijem po grzbiecie poczęstować, jeżeli zabraknie pokory, jeżeli zabraknie wsłuchiwania się w głosy Polaków – powiedział polityk.

Brudziński nawiązał do przygotowanej przez PSL listy osób związanych z rządząca partią, które zasiadają teraz w radach nadzorczych spółek Skarbu Państwa. To tzw. tłuste koty.

– Jeżeli nasza partia się nie otrząśnie, jeżeli nasze „tłuste koty”, jeżeli nasi ludzie, którzy uznali, że władza jest im dana raz na zawsze, nie uświadomią sobie, że przy okazji najbliższych wyborów mogą tak dostać kijem między oczy od wyborcy, że będą długo do siebie dochodzić, to te wybory możemy przegrać – straszył aktyw partyjny europoseł. – Pora, pokora i jeszcze raz pokora oraz słuchanie Polaków. A nie oglądanie się na Tuska, nie na oglądanie się na oszalałych z nienawiści polityków opozycji, którzy zrobią wszystko, żeby obrzydzić to, co rząd robi, nawet jeśli są to działania trafne – dodał.

Poprzedni artykułPartia Razem zaprezentowała swój program
Następny artykułWiemy, co Putin chce zrobić z Ukrainą?
Redaktor naczelny serwisu PortfelPolaka.pl. Pasjonat gospodarki i przemian, jakie w niej zachodzą. Publicysta oraz promotor walut cyfrowych i technologii blockchain.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments