Piotr Dziedzic odwołany ze stanowiska wiceministra finansów

406

Ministerstwo FinansówPiotr Dziedzic został odwołany z funkcji wiceministra finansów, zastępcy szefa Krajowej Informacji Skarbowej (KAS) z dniem 15 grudnia 2020 r, poinformowało Ministerstwo Finansów (MF) w komunikacie.

Dziedzic pełnił funkcję pełnomocnika rządu do spraw zwalczania nieprawidłowości finansowych na szkodę RP lub UE oraz Generalnego Inspektora Informacji Finansowej.

Piotr Dziedzic był zatrudniony w resorcie finansów na stanowiskach związanych z kontrolą i zwalczaniem przestępczości od 1997 r. Był też przedstawicielem Ministerstwa Finansów w Międzyresortowym Zespole do Spraw Zagrożeń Terrorystycznych (Stałej Grupie Eksperckiej).

W trakcie kariery zawodowej realizował zadania organów ochrony porządku konstytucyjnego RP, koncentrując się na ochronie bezpieczeństwa wewnętrznego państwa i obywateli, podało MF.

Od stycznia 2016 r. był zastępcą dyrektora Departamentu Kontroli Celnej, Podatkowej i Kontroli Gier. W lipcu 2016 r. awansowany na stanowisko dyrektora Departamentu Kontroli Celnej, Podatkowej i Kontroli Gier. Od marca 2017 r. do czerwca 2019 r. dyrektor Departamentu Zwalczania Przestępczości Ekonomicznej.

Poprzedni artykułAplikacja Banku Millennium dołączyła do Huawei AppGallery
Następny artykułGPW ma umowę o współpracy z UN Global Compact Network Poland
Agencja informacyjna ISBnews od lat dostarcza najistotniejszych informacji o życiu gospodarczym zarówno dla inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych. Szeroki przekój depesz ISBnews pozwala każdemu znaleźć interesujący go temat.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments