Piontkowski: Planujemy rozpoczęcie roku szkolnego 1 IX z zajęciami stacjonarnymi

szkoła

Ministerstwo Edukacji Narodowej (MEN) zakłada, że rozpoczęcie roku szkolnego nastąpi 1 września. Uczniowie na terenie szkoły nie będą musieli zasłaniać nosa i ust, poinformował minister edukacji Dariusz Piontkowski.

„1 września zakładamy powrót do tradycyjnych zajęć w szkołach” – powiedział Piontkowski w trakcie konferencji prasowej.

Zaznaczył, że uczniowie nie będą mieć obowiązku zasłaniania ust i nosa.

„Nie zakładamy, żeby był obowiązek zasłaniania ust i nosa. Oczywiście, nie będziemy zakazywali […] ale podczas standardowych zajęć nie będzie obowiązywać” – zaznaczył.

Przedstawił też wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego (GIS) dot. organizacji zajęć, lekcji, wydawania posiłków, a także zasad postępowania w przypadku stwierdzenia COViD u uczniów lub pracowników.

Przygotowano też scenariusze postępowania, zakładające możliwość ograniczenia lub zawieszenia zajęć stacjonarnych w konkretnej placówce. Decyzję podejmowałby dyrektor za zgodą organu prowadzącego placówkę i Powiatowego Inspektora Sanitarnego. Obecnie przygotowywane są wytyczne, jak miałoby się to odbywać i w jakich sytuacjach. Wówczas szkoły przechodziłyby na nauczanie zdalne (w ograniczonym bądź pełnym wymiarze).

MEN zachowa prawo do ograniczenia funkcjonowania placówek oświatowych na części lub całości terytorium kraju, gdyby zaszła taka konieczność.

W ubiegłym roku szkolnym – ze względu na pandemię – zajęcia stacjonarne w placówkach były zawieszone od 12 marca.

ai
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments