Zespół Pink Floyd zarobił dla Ukrainy blisko 2,5 mln zł

Pink Floyd na krótko wrócili do studia nagraniowego. Zrobili to za sprawą charytatywnego singla „Hey Hey Rise Up”. Kwota, którą udało się zarobić dzięki piosence, została wydana na pomoc Ukraińcom.

Punk Floyd z nowym hitem

Zespół Pink Floyd opublikował w tym roku utwór „Hey Hey Rise Up” nagrany do śpiewu Andrija Chływniukowa z ukraińskiego zespołu Boombox, który wykonuje tradycyjną ukraińską pieśń. Oczywiście w nagraniach wzięli też udział muzycy grupy Pink Floyd – David Gilmour i Nick Mason. Do tego doszli basista Guy Pratt i klawiszowiec Nitin Sawhney.

Wydany na singlu utwór był odpowiedzią artystów na inwazję Rosji na Ukrainę.  Cały dochód ze sprzedaży został przeznaczony na pomoc Ukraińcom. Pink Floyd ogłosili teraz, że do tej pory dzięki singlowi udało się przekazać Ukrainie ponad 450 tysięcy funtów (około 2,4 miliona złotych).

Warto przypomnieć, że zespół właściwie już nie funkcjonuje. „Hey Hey…” to pierwszy singel grupy od czasu „Louder Than Words”, który promował w 2014 roku płytę „The Endless River”. Był to jednak album z niewydanym wcześniej materiałem.

ai
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments