PILNE! EBC zwołuje nadzwyczajne posiedzenie

151

Rada Prezesów EBC zbierze się dziś na nadzwyczajnym posiedzeniu, by omówić bieżącą sytuację rynkową – poinformował rzecznik banku.

EBC i nadzwyczajne posiedzenie

W ubiegłym tygodniu władze EBC ogłosiły zakończenie programu skupu aktywów. Do tego doszła zapowiedź podwyżki stóp procentowych w lipcu oraz wrześniu, a potem kolejnych miesiącach.

To nie koniec ciekawych wieści. Wczoraj członkini władz banku Isabel Schnabel powiedziała, że EBC mógłby reinwestować środki ze swoich zapadających obligacji na zakup szybciej przecenianych przez rynek papierów. Możliwe jest nawet stworzenie nowego instrumentu do interweniowania na rynku.

Do tego właśnie dowiedzieliśmy się, że dziś władze banku zbiorą się na nadzwyczajnym posiedzeniu, by omówić bieżącą sytuację rynkową

Inflacja staje się wielkim problemem

Zarówno USA, jak i państwa strefy euro mają spory problem dot. najwyższej od dziesięcioleci inflacją. Piątkowe dane o tempie wzrostu cen konsumpcyjnych w Stanach Zjednoczonych okazały wyższe od oczekiwań i przebiły nawet wynik z marca.

Wszystko to psuje nastroje na rynkach, co negatywnie odbija się na akcjach, kryptowalutach i – pozytywnie – na cenie złota i srebra. Inwestorzy zaczęli nawet brać pod uwagę scenariusz szybszego zacieśnienia polityki pieniężnej przez Fed. Wiadomo, że Rezerwa Federalna ogłosi swoje plany na kolejne miesiące dziś o godz. 20:00. Pół godziny później głos zabierze prezes Fedu Jerome Powell.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments