Dzień Inwestora Indywidualnego

Peter Schiff: powstanie ETF BTC to żadne wydarzenie

Udostępnij

Ekonomista i specjalista od złota Peter Schiff uważa, że zatwierdzenie ETF BTC przez Exchange Traded Funds (ETF) przez amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) nie będzie żadnym ważnym wydarzeniem.

Peter Schiff mówi o ETF BTC

Kryptosceptyk wyjaśnił, że „naprawdę nie ma potrzeby tworzenia bitcoinowego funduszu ETF, ponieważ możesz samodzielnie kupować i przechowywać bitcoiny za darmo”. Przewidział, że „popyt ze strony inwestorów będzie minimalny, a spekulanci, którzy kupili BTC w oparciu o wiadomości, prawdopodobnie będą sprzedawać w oparciu o ten fakt”.

„Uważaj, czego sobie życzysz” – dodał we wtorkowym poście. „Obietnica notowanego w USA funduszu ETF typu spot na bitcoiny od lat wspiera cenę bitcoinów i popyt spekulacyjny. Gdy już uruchomione zostaną fundusze ETF, a nie pojawi się długo oczekiwane zapotrzebowanie ze strony instytucji i innych nowych inwestorów”, napisał.

Jego zdaniem „wprowadzenie spotowego ETF-u na bitcoiny nie będzie wydarzeniem. Będzie to historycznie nieistotne”.

Wczorajszy spadek

Obecnie jesteśmy po 7-proc. spadku ceny bitcoina wywołanym plotką, że SEC będzie w dalszym ciągu odrzucać wnioski o wydanie ETF-ów typu spot na bitcoiny. Zasugerowała to firma Matrixport.

Tymczasem wiele osób wierzy nadal, że zatwierdzenie ETF typu spot bitcoin przez SEC jest pewne i spowoduje wzrost ceny bitcoina. Dyrektor ds. strategii aktywów cyfrowych w Vaneck powiedział nawet, że ludzie mają tendencję do niedoceniania długoterminowego wpływu ETF-ów na bitcoiny. Dyrektor generalna Ark Invest, Cathie Wood, spodziewa się znacznego wzrostu ceny BTC, a dyrektor generalny Galaxy Digital, Mike Novogratz, uważa, że cena mocno wzrośnie po optymistycznej dla rynku decyzji SEC.

Jacek Walewski
Jacek Walewski
Redaktor naczelny serwisu PortfelPolaka.pl. Pasjonat gospodarki i przemian, jakie w niej zachodzą. Publicysta oraz promotor walut cyfrowych i technologii blockchain.

Najnowsze

Zobacz również