Perrigo Company przejmuje 3 marki produktów od Sanofi

422

Perrigo CompanyPerrigo Company ogłosiła nabycie trzech wschodnioeuropejskich marek produktów do pielęgnacji skóry i przeciw wypadaniu włosów (Emolium®, Iwostin® i Loxon®) od firmy Sanofi, podała spółka. Wartość transakcji to około 21 mln euro. Pozostałe warunki transakcji nie zostały ujawnione.

„To przejęcie wzmacnia działalność OTC marki Perrigo Consumer Self-Care International (CSCI) i rozszerza europejską strategię samoopieki, rozszerzając swoją solidną markę produktów do pielęgnacji skóry na większą część Europy. Marki te są obecnie sprzedawane w Polsce, Rosji i na Ukrainie” – czytamy w komunikacie.

Jak zaznaczono, dzięki transakcji Perrigo Company zajmie 7. pozycję na rynku europejskim pod względem produkcji i sprzedaży produktów OTC oraz stanie się jedną z czołowych firm farmaceutycznych w Polsce.

„Jesteśmy od pięciu lat w Polsce i właśnie stajemy się jedną z 'top 10′ firm polskiego rynku OTC. Z radością witamy nową kategorię w naszej ofercie. Znane i cenione marki Coldrex, Lactacyd, Capivit czy Niquitin doskonale wpisują się w naszą strategię samodzielnego dbania o zdrowie za pomocą produktów doskonałej jakości i w przystępnej cenie. Leki OTC Perrigo są dostępne w drogeriach, dyskontach i marketach na terenie całego kraju” – powiedział dyrektor generalny Perrigo Poland Michał Wasielewski, cytowany w komunikacie.

Dodanie marek kosmetycznych, znanych i cenionych na rynku, stanowi kolejny krok w planach rozwoju firmy Perrigo, rozszerza ofertę produktów do pielęgnacji skóry i skalę naszej działalności w Europie, zaznaczył.

W 2019 roku zarząd Perrigo Company plc wdrożył trzyletnią strategię mającą na celu przekształcenie firmy w lidera samoopieki konsumenckiej i dalsze wzmocnienie segmentu Perrigo CSCI, który jest 7. firmą OTC pod względem wartości obrotów w Europie. Pozycję Perrigo w Polsce umocniło przejęcie firmy Omega Pharma w 2015 roku, która działała na rynku krajowym, budując silne więzi z farmaceutami od 1987 roku.

Perrigo Company jest wiodącym dostawcą dostępnych bez recepty produktów w zakresie zdrowia i dobrego samopoczucia. Firma została założona ponad 130 lat temu w stanie Michigan w USA. Obecnie siedziba główna firmy, posiadającej 7 fabryk, znajduje się w Irlandii a jej produkty to 225 marek sprzedawanych przez 28 lokalnych spółek poprzez internet, apteki i sieci supermarketów. Perrigo to trzy segmenty – CSCA, CSCI i RX, łącznie zatrudniające 11 200 współpracowników i generujące sprzedaż w wysokości 4 837 mln USD i osiągające zysk netto w wysokości 204 mln USD (na dzień 31.12.2019).

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments