Pekao TFI podpisało 5 tys. umów w II i III fazie wdrażania PPK

369

Pekao TFIPekao Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych (Pekao TFI) zostało wybrane przez ponad 5000 firm do zarządzania środkami w ramach pracowniczych planów kapitałowych (PPK), podała spółka.

Ze względu na ogólną sytuację gospodarczą, spora część firm wstrzymywała się z podpisywaniem umów i ich kulminacja nastąpiła w ostatnich dniach. Łącznie w ramach II i III etapu PPK, ponad 5 000 przedsiębiorstw wybrało ofertę Pekao TFI. Kolejne umowy wciąż spływają do TFI, podano.

„Obserwując rynek oraz ze względu na ograniczenia związane z rozprzestrzenianiem COVID-19, w Pekao TFI usprawniliśmy procesy, aby pracodawcy w łatwy sposób mogli wywiązać się z obowiązków związanych z wdrożeniem PPK. Już od początku postawiliśmy na zdalne kanały komunikacji. Udostępnialiśmy dużo materiałów informacyjnych, takich jak filmy i animacje wideo wyjaśniające pracodawcom krok po kroku zasady i procesy konieczne do przeprowadzenia w ramach wdrażania PPK. Nie zapomnieliśmy o pracownikach, z myślą o których prowadziliśmy spotkania informacyjne również w formie online i telekonferencji. Zdalne podpisywanie umów o zarządzanie PPK stało się naturalnym procesem” – powiedział prezes Pekao TFI Jacek Janiuk, cytowany w komunikacie.

Termin wskazany przez Ustawę o PPK dla średniej wielkości przedsiębiorców minął 27 października.

Jak podano, w trakcie trwania II i III etapu PPK, Pekao TFI rozpoczęło przygotowania do następnego etapu wdrażania PPK przez kolejną grupę pracodawców – podmioty sektora finansów publicznych oraz najmniejsze firmy, które pod regulacje ustawowe formalnie wchodzą od 1 stycznia 2021 r.

„Szacuje się, że w ramach IV etapu do PPK będzie przystępowało ponad 800 tys. firm. Pekao TFI jest gotowe do sprawnej obsługi wszystkich przedsiębiorców i jednostek sektora finansów publicznych, którzy wybiorą towarzystwo do zarządzania środkami w PPK” – czytamy także.

„13 października na stronie internetowej Urzędu Zamówień Publicznych opublikowane zostało stanowisko w sprawie interpretacji niektórych przepisów dotyczących wdrażania PPK w jednostkach sektora finansów publicznych. Jedną z bardziej interesujących kwestii jest to, że w przypadku zawarcia umowy o zarządzanie PPK do końca tego roku, umowa zostanie zawarta na zasadach obowiązujących przed wejściem w życie nowelizacji prawa zamówień publicznych. Wydaje się, że duża część pracodawców z sektora finansów publicznych będzie chciała skorzystać z takiej możliwości” – podkreślił Janiuk.

Szczególne uwarunkowania prawne w sektorze publicznym powodują liczne zapytania, w związku z czym Pekao TFI przygotowało cykl webinarów poświęconych PPK. Zdalne seminaria zostaną przeprowadzone we współpracy z Instytutem Emerytalnym, a ich głównym odbiorcą będą osoby odpowiedzialne za wdrożenie PPK w jednostkach sektora finansów publicznych. Spotkania online odbywają się cyklicznie co tydzień. Eksperci krok po kroku wyjaśniają zasady wdrożenia PPK i odpowiadają na pytania uczestników, podsumowano.

Pekao TFI to najdłużej działające towarzystwo funduszy inwestycyjnych w Polsce. Obecnie zarządza aktywami o wartości ponad 18 mld zł (stan na 30.09.2020), zgromadzonymi w ok. 50 funduszach inwestycyjnych. Jedynym akcjonariuszem Pekao TFI jest spółka Pekao Investment Management, należąca do Banku Pekao.

Poprzedni artykułBank Pekao ma ekspozycję na 'zielone inwestycje' na poziomie blisko 8 mld zł
Następny artykułPrezes CCC: Wybór krótkiej listy inwestorów w e-obuwie nastąpi do końca br.
Agencja informacyjna ISBnews od lat dostarcza najistotniejszych informacji o życiu gospodarczym zarówno dla inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych. Szeroki przekój depesz ISBnews pozwala każdemu znaleźć interesujący go temat.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments