Pekao TFI ma umowy na zarządzanie PPK z ponad 3 tys. firm (aktual.)

271

ppkW tytule dzisiejszej depeszy zmieniamy słowo „prowadzenie” na „zarządzanie”. Treść depeszy pozostaje bez zmian.

Pekao Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych (Pekao TFI) podpisało umowy o zarządzanie pracowniczymi planami kapitałowymi (PPK) z ponad 3 tys. przedsiębiorców, podała spółka. 27 października br. kończy się kolejny z etapów wdrażania PPK, w którym firmy zatrudniające co najmniej 50 osób oraz te z minimum 20 pracownikami muszą podpisać umowę o zarządzanie PPK.

„Wdrożenie PPK w firmie wiążę się z nowymi obowiązkami wymaganymi przez ustawodawcę. W Pekao TFI maksymalnie upraszczamy tę ścieżkę zarówno dla przedsiębiorców, jak i samych pracowników. Dla wielu z nich PPK będzie pierwszym zetknięciem z rynkiem kapitałowym. Wiemy, jak ważne jest dla nich bezpieczeństwo zgromadzonych środków. Dlatego stale rozbudowujemy nasz profesjonalny zespół, który pozwoli w efektywny sposób zarządzać środkami zgromadzonymi w PPK” – powiedział prezes Pekao TFI Jacek Janiuk, cytowany w komunikacie.

PPK jako pierwsze wprowadziły firmy zatrudniające co najmniej 250 osób, które musiały podjąć decyzję do 25 października 2019 roku. Obecnie trwa II i III etap wdrażania PPK, w którym to małe i średnie przedsiębiorstwa muszą wybrać dostawcę PPK dla swoich pracowników do 27 października. W kolejnym etapie udział wezmą pozostałe podmioty i jednostki sektora finansów publicznych, które czas na podjęcie decyzji będą miały odpowiednio do 23 kwietnia 2021 roku i 26 marca 2021 r.

„Na podjęcie decyzji i wybór partnera w zakresie pracowniczych planów kapitałowych pozostało już naprawdę mało czasu. Warto pomyśleć o tym już teraz, aby uniknąć niepotrzebnego tłoku i wprowadzania tego rozwiązania w pośpiechu. Jako Pekao TFI oferujemy naszym klientom wsparcie na każdym etapie wdrożenia i późniejszego funkcjonowania PPK. Chcemy, aby proces ten przebiegał sprawnie, z możliwie najmniejszym obciążeniem pracodawców” – zaznaczył Janiuk.

Pekao TFI to najdłużej działające towarzystwo funduszy inwestycyjnych w Polsce. Obecnie zarządza aktywami o wartości ponad 18 mld zł (stan na 30.09.2020), zgromadzonymi w ok. 50 funduszach inwestycyjnych. Jedynym akcjonariuszem Pekao TFI jest spółka Pekao Investment Management, należąca do Banku Pekao.

Poprzedni artykułImage Power planuje zadebiutować na NewConnect w I kw. 2021 r.
Następny artykułNowym prezesem EBOR-u została Odile Renaud-Basso
Agencja informacyjna ISBnews od lat dostarcza najistotniejszych informacji o życiu gospodarczym zarówno dla inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych. Szeroki przekój depesz ISBnews pozwala każdemu znaleźć interesujący go temat.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments