Pekao Faktoring podpisał pierwszą umowę faktoringu z gwarancją BGK

Udostępnij

Pekao FaktoringPekao Faktoring podpisał pierwszą umowę faktoringu zabezpieczonego gwarancją Banku Gospodarstwa Krajowego (BGK). Spółka jest też pierwszym faktorem, który zawarł umowę z BGK oraz uzyskał gotowość operacyjną do oferowania klientom nowego rozwiązania, podał Pekao Faktoring.

„Podpisanie pierwszej umowy potwierdza aktywny udział naszej spółki w programie organizowanym przez BGK. Wprowadzenie rozwiązania faktoringu z gwarancją BGK spotkało się z dużym zainteresowaniem faktorantów. Niedługo będą podpisywane kolejne umowy faktoringu z gwarancją BGK, a zainteresowanie klientów przekłada się na dalsze procesowane wnioski” – powiedział prezes Pekao Faktoring Dariusz Jamroży, cytowany w komunikacie.

Pekao Faktoring konsekwentnie realizuje misję wsparcia płynności przedsiębiorstw na krajowym rynku, co potwierdza zarówno proaktywnym podejściem do klientów, wspierającym ich płynność w szczególnie trudnym okresie pandemii, jak również aktywnym oferowaniem faktoringu z gwarancją BGK, podkreślono.

Z programu faktoringu z gwarancją BGK można korzystać do końca bieżącego roku.

Pekao Faktoring Sp. z o.o. to spółka faktoringowa z Grupy Banku Pekao S.A. Bank Pekao jest częścią grupy PZU – największej grupy finansowej w Europie Środkowo-Wschodniej. Od 1998 roku bank obecny jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Aktywa razem banku wyniosły 203,32 mld zł na koniec 2019 r.

ISBnews
ISBnews
Agencja informacyjna ISBnews od lat dostarcza najistotniejszych informacji o życiu gospodarczym zarówno dla inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych. Szeroki przekój depesz ISBnews pozwala każdemu znaleźć interesujący go temat.

Najnowsze

Zobacz również