Rynek consumer finance w Polsce – Paweł Piotrowski [LVS Brokers]

296

LVS Brokers to fińska spółka, która już od jakiegoś czasu działa w sektorze consumer finance w Polsce. Jak ten rynek na naszym rodzimym podwórku ocenia Country Manager LVS Brokers Paweł Piotrowski? Między innymi na ten temat rozmawialiśmy z nim podczas kongresu Impact Fintech Katowice.

Rynek consumer finance w Polsce

„Rozwijamy się od strony online’owej. Jesteśmy pośrednikiem wywodzącym się z Finlandii. Tam jesteśmy liderem rynku – ciągle jesteśmy w TOP 3. Stamtąd mamy doświadczenia i widzimy trendy, które napływają z krajów nordyckich i z zachodu”

– mówił nam Piotrowski podczas wywiadu, jakie przeprowadziliśmy z nim w czasie ostatniej edycji Impact Fintech w Katowicach. Dodaje, że zarówno w Polsce, jak i poza naszymi granicami potrzeby klientów są takie same – chcą oni móc załatwiać swoje sprawy za pomocą jednej platformy i najlepiej nie wychodząc w ogóle z domu. W przypadku LVS Brokers chodzi np. o wybieranie usług finansowych czy pożyczanie pieniędzy za pośrednictwem sieci.

Konkurencja

W rozmowie z managerem firmy zauważyliśmy, że jego firma jest swego rodzaju konkurencją dla banków. On sam uważa trochę inaczej:

„Zacząłbym od tego, że nie chcemy konkurować z bankami. Nasza platforma ma 19 produktów i nie jest to – tak jak w przypadku banków – jedna oferta. (…) Największym wyzwaniem jest oswojenie banków z taką myślą, by otworzyły się na takie platformy pośrednictwa. Tak wygląda to w krajach zachodnich czy nordyckich.”

Technologia

Zapytaliśmy też o działanie platformy pod kątem praktycznym i technologicznym, patrząc na tę sprawy ze strony klienta. Piotrowski wskazał, że takie strony działają szybciej od tradycyjnych banków i pozwalają wziąć pożyczkę np. w 15 minut nie wstając zza ekranu komputera. Procedura jest prosta i opera się tylko na wypełnieniu bardzo prostego, podstawowego formularza i przejściu weryfikacji (także możliwej w wersji online).

Ten obszar sektora bardzo dynamicznie rozwija się w Polsce, ale i na całym świecie. Stąd wniosek, że warto się nim zainteresować i bacznie go obserwować.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments