Paweł Kukiz został bez partii

Udostępnij

Sąd rozwiązał partię Kukiz’15 Pawła Kukiza. Powód? Nieterminowe złożenie sprawozdania finansowego. Polityk nie zamierza się jednak poddać i już teraz ma gotowy wniosek o rejestrację nowej partii.

Kukiz bez partii

Jak dowiadujemy się z mediów, decyzję o wykreśleniu z ewidencji partii politycznych podjął 11 stycznia Sąd Okręgowy w Warszawie. Stało się to na wniosek Państwowej Komisji Wyborczej. Powodem było wspomniane niezłożenie w terminie sprawozdania finansowego za 2021 rok.

Jak powiedział jednak Kukiz w czasie rozmowy z „Rzeczpospolitą”, wykreślenie jego partii z rejestru nie stanowi dla niego problemu.

– Założyć chcieli ją działacze. Powiedziałem im: +jeśli chcecie, to zakładajcie i pilnujcie formalności+ – wspomina. –Tworzenie partyjnych molochów nigdy mnie nie interesowało. Wręcz przeciwnie, przeszedłem do polityki, by walczyć z bolszewicką konstrukcją, jaką mają wszystkie duże partie w naszym kraju – dodał.

Środowisko rockmena już wcześnie podjęło środki zaradcze.

Przygotowujemy wniosek o rejestrację. Z całej Polski spływają już listy z podpisami, planujemy, że podczas najbliższego posiedzenia Sejmu, gdy do Warszawy przyjadą nasi działacze, podejmiemy uchwałę o rejestracji partii – informował „Rzeczpospolitą” poseł Kukiz’15 Jarosław Sachajko. – Spodziewamy się, że rejestracja może potrwać około trzech miesięcy – dodał.

Jacek Walewski
Jacek Walewski
Redaktor naczelny serwisu PortfelPolaka.pl. Pasjonat gospodarki i przemian, jakie w niej zachodzą. Publicysta oraz promotor walut cyfrowych i technologii blockchain.

Spis treści

Najnowsze

Zobacz również