Koncertowa machina nie może się zatrzymać. Ozzy Osbourne będzie śpiewał na… wózku inwalidzkim?

Udostępnij

Choć w lutym media pisały, że kolejna żywa legenda rocka i maszynka do zarabiania pieniędzy – Ozzy Osbourne – przechodzi na muzyczną emeryturę, teraz pojawiają się doniesienia sugerujące, że wokalista może nadal koncertować. Tyle że w dość dziwnych okolicznościach.

Ozzy Osbourne wróci na scenę?

Brytyjski dziennik The Sun podaje sensacyjną wiadomość. Ponoć dziennikarze rozmawiali z jednym z bliskich przyjaciół Ozzy’ego i dzięki temu dowiedzieli się, że były wokalista Black Sabbath planuje wrócić na scenę. W związku z tym, że ma problemy z chodzeniem miałby śpiewać siedząc na na wózku inwalidzkim stylizowanym na tron.

Pomysł nie jest oryginalny, bowiem z takiego rozwiązania korzystali np. Axl Rose z Guns’N’Roses czy Dave Grohl z Foo Fighter.

„Pomimo oświadczenia Ozzy nie chce rezygnować całkowicie z nadziei na wejście na scenę. Nadal ma problemy z równowagą i nie może przez długi czas stać na nogach. Frustruje go, że nie może dawać 90-minutowego show wypełnionego jego słynnym tupaniem i interakcją z publicznością. Ale rozważa aktualnie występowanie na tronie – tak jak robił to Axl z Guns N’ Roses w 2016 roku.

Martwi go, że musiałby tyle usiedzieć w jednym miejscu, ale słyszałem też o pomyśle na wprowadzenie efektów specjalnych i maszynerii, która sprawiałaby, że krzesło by się poruszało. Na stole jest aktualnie sporo różnych opcji. (…) To głównie determinacja Ozzy’ego stoi za tym wszystkim.

Sharon jest zaniepokojona faktem, że jej mąż chce dodatkowo obciążyć się pracą podczas koncertów. Szczególnie martwi się, że z powodu choroby Parkinsona, Ozzy może tracić równowagę i upadać, tak jak Michel J. Fox. Chciałaby, by najpierw wrócił do prawidłowego chodzenia, a dopiero później wziął się za występy”

– podaje gazeta.

Trzeba wiedzieć, kiedy ze sceny zejść?

Pomysł wydaje się kuriozalny i dość dziwny, jak na wykonawcę śpiewającego taką muzykę, jak hard rock. Z drugiej strony, mówimy o bardzo dochodowym biznesie. Trudno mieć więc pretensje do managementu, że chce nadal wykorzystywać potencjał Ozzy’ego.

Jacek Walewski
Jacek Walewski
Redaktor naczelny serwisu PortfelPolaka.pl. Pasjonat gospodarki i przemian, jakie w niej zachodzą. Publicysta oraz promotor walut cyfrowych i technologii blockchain.

Najnowsze

Zobacz również